Kam na koncerty: 12. – 14. február 2021

Zdieľať

Tento víkend je Valentín. Oslavujete ho? Mnohí sviatok zamilovaných ignorujú alebo ho nemajú s kým stráviť. Ale pokiaľ sa vás to týka, čo ste si nachystali pre vaše polovičky? Ako ich prekvapíte? K doplneniu romantickej atmosféry si nezabudnite zapnúť nejakú dobrú hudbu. Napríklad si vyberte niečo zo streamov, ktoré sú nachystané na tento víkend.

Najskôr však tradičné nakuknutie do minulosti. Na 12. február pripadá moment, kedy sa Gustav III. v roku 1771 stal švédskym kráľom. V sobotu si pripomenieme udalosť z roku 1633, keď 13. februára Galileo Galilei prišiel do Ríma na svoj súd pred inkvizíciou. A práve na Valentína v roku 1779, kedy tento sviatok zaručene ešte nikto neuznával, domáci obyvateľa Havaja neďaleko Kealakekua zabili cestovateľa Jamesa Cooka.

Z hudobnej minulosti si pripomenieme okamih, kedy 12. februára 1968 Jimi Hendrix prišiel naspäť domov do Seattlu. Tu dostal kľúč od mesta a čestný diplom zo strednej školy. A nezaobišlo sa to bez predvedenia jeho umenia. Zahral pre študentov Garfieldskej strednej školy, z ktorej sám kedysi odišiel. Za posledné týždne sme mali v historickom okienku dosť veľa udalostí súvisiacich s Black Sabbath. Zablúdime k nim aj tentokrát, keďže v piatok 13. februára 1970 vydali rovnomenný album Black Sabbath. No a koniec víkendu prinesie pripomenutie 14. februára 1992, kedy spevák Vince Neil dostal vyhadzov z Mötley Crüe. Jeho kolegovia spolu s manažmentom vtedy vyhodnotili, že pretekanie na autách sa pre Vinca stalo prioritou a už nezdieľal ich vášeň pre hudbu. Nakoniec sa Neil o päť rokov neskôr do skupiny vrátil.

A poďme ešte oslavovať narodeniny. Piatkovými oslávencami sú bývalý gitarista Genesis Steve Hackett (slávi sedemdesiatjeden rokov) a bývalý spevák Amaranthe Joacim Lundberg, známy aj ako Jake E (oslavuje tridsiatedeviate narodeniny).

V sobotu budú sláviť narodeniny Bob Daisley, ktorý spolupracoval napríklad s Ozzym Osbourneom, Black Sabbath, Rainbow, Garym Moorom či Uriah Heep (oslavuje sedemdesiateprvé narodeniny) a bývalý spevák Black Flag Henry Rollins (slávi okrúhlu šesťdesiatku). Na konci týždňa oslávi štyridsaťdva rokov Scott Borland, brat Wesa Borlanda z Limp Bizkit, ktorý krátky čas spolupracoval s LB ako ich klávesák.

Piatok (12. február)

Jimmy Eat World – posledný stream zo série Phoenix Sessions; lístky sú dostupné tu

Love And Death – stream pri príležitosti vydania nového albumu Perfectly Preserved; lístky sú dostupné tu

Pearl Jam – stream šou zo Seattlu z roku 2018; koncert bude dostupný až do 16. februára; lístky sú dostupné tu

Sobota (13. február)

Silverstein – druhý zo série streamov; séria nesie názov Out Of This World; lístky sú dostupné na stránke kapely

Nedeľa (14. február)

The Melvins – valentínsky stream s názvom Divine Monkeyshines: Valentine’s Day Special; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←