Helloween v lete opäť prídu na Slovensko

Zdieľať

S návratom Michaela Kiskeho a Kaia Hansena do kapely HELLOWEEN po 23, resp. 28 rokoch od ich odchodu sa okolo kapely strhla opäť „tekvicová“ mánia. Skupina priťahuje počty fanúšikov rovnajúce sa päťnásobku ľudí ako pred návratom pôvodných členov a okrem toho je to ďalšia z kapiel, ktorá si uvedomuje a ktorej lichotí obrovská fanúšikovská základňa tu na Slovensku. K tomu nepochybne pridáva aj fakt, že jeden z aktuálnych členov kapely na Slovensku aj žije.

Prvé turné po reunione kapely nazvané Pumkins United 2017-2019 zhliadlo neuveriteľných 1,5 milióna fanúšikov, druhé turné United Forces 2022-23 sa začalo po Covide v máji 2022 a pokračuje až do leta 2023. Po ňom skupina zahrá len najväčšie festivaly a jeden špeciálny koncert pre fanúšikov na Slovensku.

Po koncerte vo Zvolenskej Slatine, kam sa na skupinu prišlo pozrieť 7000 fanúšikov, prichádza ďalšia mega akcia – Helloween v Košiciach. Udalosť nazvaná Hello-Feast sa odohrá 5. augusta 2023 na štadióne Lokomotívy a skupina zahrá plnohodnotný 120 minút trvajúci set, čo na festivaloch tak zvyčajne nebýva. Formácia tiež zahrá skladby, ktoré tento rok u nás neodohrala z dôvodu choroby Michaela Kiskeho, takže sa slovenskí metalisti môžu tešiť napríklad aj na krásnu baladu A Tale That Wasn´t Right či Save Us.


Organizátori po dohode s manažmentom kapely dohodli, že s Helloweenom vystúpi aj niekoľko ďalších mien, ktoré potešia nielen každého návštevníka koncertu, ale pritiahnu aj ďalších. Sľubujú, že to budú spolky rovnajúce sa slávnym Hammerfall, ktorí sprevádzali Helloween na tomto turné – celé popoludnie vyplnia 3 alebo 4 kapely nemalého významu.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←