Filip Jánošík spojil do novej skladby rock n‘ roll, cimbal, hip-hop a kritiku Slovákov

Zdieľať

Skladba Otrasné Slovensko znie ako zbojnícky rock n‘ roll netradične spojený s hip-hopom, cimbalom a akordeónom. FILIP JÁNOŠÍK so skupinou HOTOVÍ UMELCI spojil sily s raperom Supom a spolu si robia srandu z typických starostí svojho národa.

Vizuál klipu tvorí jednoduchá animácia vlajky s prečiarknutým dvojkrížom, ktorý používa ako logo aj hnutie Mladí proti fašizmu. V skladbe Otrasné Slovensko Supa poukazuje na paradox, ako sa mladé dievča bojí imigrantov, pritom sama žila v zahraničí ako imigrant. Slováci podľa neho neprávom vinia zo svojich “spackaných” životov napríklad rómske menšiny.

Filip Jánošík a Hotoví Umelci hrajú cimbalový punk a zbojnícky rock n‘ roll. Jednoduchými skladbami o komplikovanom živote sa snažia docieliť zvuk “Slobodnej Európy pokúrovanej Lúčnicou”. V online obchodoch ako Spotify, Apple Music a Google Play uverejnili doposiaľ prvé EP s piatimi skladbami. “Gitarové sóla nahradil cimbal a moderné elektronické sample nahradil ešte modernejší akordeón,” opisuje zvuk skupiny Filip Jánošík.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←