Filip Jánošík a hotoví umelci ponúkajú tragikomický pohľad na pandemickú rozvodovosť

Zdieľať

Štvorica slovenských hercov natočila videoklip, v ktorom zobrazujú párové konflikty v domácnosti. Počas pandémie koronavírusu stúpla v Európe krivka rozvodovosti o 122 % a na to reaguje skladba Sedíme doma od skupiny FILIP JÁNOŠÍK A HOTOVÍ UMELCI. Svoj debutový album Povedz loď pokrstí už o pár dní v Bratislave aj Banskej Bystrici.

Filip Jánošík a Hotoví Umelci hrajú „zbojnícky „rakenrol“, pričom gitarové sóla nahradil cimbal a modernú elektroniku ešte modernejšia harmonika. V jednoduchých textoch o komplikovanom živote satirizujú všetky formy hnevu, rasizmu, xenofóbie, homofóbie, a to zväčša z pohľadu 1. osoby, lebo nechcú nikomu kázať,” píše sa o kapele na ich webstránke.

V novom videoklipe k reggea-folklórnej skladbe Sedíme doma hrá Marek Geišberg s hereckou partnerkou Adou Juhasovou. Druhý pár tvorí Janka Kvantíková, známa z filmov Šarlatán, Jozef Mak či seriálu Slovania. Jej partnera hrá Andrej Remeník, ktorý sa slovenskému divákovi predstavil napríklad v roli Jána Kuciaka vo filme Sviňa (2020).

Skladba pochádza z 2. časti debutového albumu Povedz Loď, ktorý Filip Jánošík a Hotoví Umelci pokrstia s frontmanom skupiny Para Laskym a s rapperom Supom (Moja reč) už 15. marca o 19:00 v Bratislave (Castle Art House Zámocký dom) a 18. marca o 20:00 v Banskej Bystrici (Klub 77).

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←