Je energia debutu The Loyal Cheaters postačujúca? (recenzia)

Zdieľať

Svoj dlhohrajúci debut vydalo 18. februára 2022 aj mladé talianske kvarteto THE LOYAL CHEATERS. Dvaja páni a dve dámy sa rozhodli upísať svoje duše ostrým tónom rock n‘ rollu a glam rocku a za to pomohli ich prvému počinu na svet hneď tri vydavateľstvá. Dead Beats Records, Burning Minds Group a Atomic Stuff Promotion hrdo predstavujú album Long Run…All Dead!, ktorý obsahuje desať skladieb.

Taliani majú asi prirodzený talent na tvorbu rockovej muziky plnej chytľavých melódií a harmónií, ktoré veľmi ľahko lezú do uší. Potvrdzuje to aj táto kapela. Popravde som tentoraz čakal o niečo väčšiu divočinu, ale i tak sa debut tejto mladej formácie počúva veľmi dobre. Najdivokejšou skladbou je asi záverečná (Why Should I) Share My Wine. Všetky ostatné sú rock n‘ rollové spanilé jazdy s miernym nádychom mladíckeho punku a muziky sedemdesiatych rokov. The Devil Side ponúkne možno o kúsok bluesovejší riff, ale chytľavý refrén skĺzne do podobného materiálu, ako ponúkajú ostatné skladby.

Najväčším „vzrúšom“ na albume je pravdepodobne energická a veľmi vydarená basová linka v Me Myself & I, úvod skladby Drama Queen a gitarový riff v Big Time Outlow. Trojica týchto elementov ma prinútila na chvíľu sa pristaviť a započúvať. Inak je album vhodný na počúvanie pri tých najrôznejších činnostiach. Ničím nevyruší, ničím priveľmi neprekvapí, ale budete si pri ňom spokojne poklepkávať prstami po volante alebo podupkávať nohou pri varení.

Dovolím si tvrdiť, že by mu na kvalite veľmi pridali harmonizujúce viachlasy, ktoré mi v tomto hudobnom štýle veľmi chýbali. Ale je to debut, ktorý sa už teraz veľmi dobre počúva a kapela má toho určite ešte veľa pred sebou.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←