Besna zakončí svoje turné s Holotropic a Mornou

Zdieľať

Bratislavskí post-blackmetalisti z kapely BESNA odohrajú posledné koncerty zo svojej aktuálnej šnúry nazvanej Neha Tour 2023 v Nitre a Trenčíne. Spoločnosť im 15. a 16. decembra budú na pódiu robiť HOLOTROPIC a MORNA. Toto trio pripraví všetkým prítomným mimoriadne rozmanitú koláž prístupov k extrémnemu a progresívnemu metalu.

Besna vznikla v roku 2017. Ich hudba má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru robia z ich hudby jedinečnú a strhujúcu cestu emócií. S debutovým albumom Zverstvá, oceneným porotou Radio_Head Awards ako najlepšia slovenská Hard&Heavy nahrávka za rok 2022 a následným singlom Neha sa v posledných mesiacoch predstavovali na pódiách po Slovensku, Česku aj Európe.

Progresívny extrémny metal so základmi v death metale, ale s mnohými ďalšími žánrovými odbočkami a silným vplyvom orientálnych melódií. Tak by sa dalo v skratke opísať zameranie bratislavskej partie Holotropic. Za svoj debutový album Permeate si zaslúžili nomináciu na Radio_Head Awards Rádia_FM. Materiál na jeho nasledovníka je v súčasnosti výraznou časťou ich koncertného programu. Kapela prešla od svojho vzniku aj niekoľkými personálnymi zmenami a v súčasnosti je s nimi na pódiu možné vidieť členov a ex-členov kapiel ako 0N0, God Defamer či Catastrofy.

Štvorčlenné progmetalové zoskupenie Morna z Novej Dubnice má na konte už tri albumy, ktorými dokazuje slovenskej metalovej scéne, že temný growlujúci death metal, ambientné rozľahlé scenérie či progresívne vybrnkávačky s čistým spevom idú spolu ruka v ruke a dajú sa pútavo kombinovať. Morna získala za svoje tri albumy tri nominácie RHA, pričom dve nominácie na album roka za nahrávky Nuisance a Sentient Cultist premenila na výhru v kategórii Hard&Heavy. Svojím koncertným prevedením to Morna dotiahla aj na festivaly ako Wacken, Brutal Assault a za 10 rokov od vydania albumu A Tale Of Woe si našla fanúšikov po celom Slovensku a Česku.

Zdroj: Holotropic

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←