Nickelback príde v rámci európskeho turné aj do Prahy

Zdieľať

Cenami ovenčená kapela NICKELBACK oznámila európske koncerty v rámci Get Rollin‘ Tour 2024, na ktorých predstaví svoj najnovší, desiaty štúdiový album Get Rollin‘. Na všetkých koncertoch sa k Nickelback pripojí britská indierocková kapela Lottery Winners.

„Nevieme sa dočkať, kedy sa vrátime do Európy a všetkých uvidíme. Je to už príliš dlho a budú to pre nás neskutočne výnimočné koncerty,“ láka kapela aj do Prahy, kde Nickelback zahrá 6. júna v 02 Arene.

Foto: Live Nation CZ

Nickelback boli v roku 2009 časopisom Billboard vyhlásení za najúspešnejšiu rockovú skupinu desaťročia. Štvorica v zložení Chad Kroeger, Ryan Peake, Mike Kroeger a Daniel Adair, ktorá je celosvetovo preslávená svojimi kariéru určujúcimi a oceňovanými hitmi How You Remind Me, Photograph, Far Away, Rockstar a ďalšími, je jednou z komerčne najúspešnejších a najvýznamnejších kapiel posledných dvoch desaťročí.

Ich úspech zahŕňa celosvetový predaj viac ako 50 miliónov nosičov, čo upevnilo ich status jednej z najpredávanejších skupín všetkých čias a druhej najpredávanejšej zahraničnej skupiny v USA v dekáde 2000, hneď za The Beatles. Ich hit How You Remind Me bol vyhlásený Billboardom ako najlepšia rocková skladba dekády a bol najhranejšou piesňou v amerických rádiách.

Okrem všetkých týchto ocenení získali deväť nominácií na cenu Grammy, tri American Music Awards, World Music Award, People’s Choice Award, dvanásť cien JUNO, sedem MuchMusic Video Awards a boli uvedení na kanadský Chodník slávy (2007) a do kanadskej Hudobnej siene slávy (2023). Nickelback sa môže pochváliť viac ako dvadsiatimi tromi singlami na vrchole hitparád či viac ako dvanástimi po sebe idúcimi vypredanými svetovými turné, na ktorých hrali pre viac ako 10 miliónov fanúšikov.

Vstupenky na pražský koncert budú v predaji od 1. decembra od 10:00.

Zdroj: Live Nation CZ

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←