Rockový týždeň v kocke: Guns N‘ Roses, AC/DC aj Dire Straits

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 20. – 26. november 2023

Phil Rudd, bubeník AC/DC, predáva svoje veci a memorabílie z piatich dekád histórie kapely, napríklad svoje športové autá či použité bubenícke paličky, aby vyzbieral peniaze na charitu zameranú na rakovinu prsníka. Robí tak na počesť svojej priateľky Toni Wilson, ktorá má posledné štádium tejto rakoviny.

Svoju gitarovú kolekciu, teda 120 gitár, dáva do aukcie hviezda Dire Straits Mark Knopfler. Do dražby, ktorá sa uskutoční posledný januárový deň, pôjdu aj kúsky, ktorých cena sa odhaduje na pol milióna libier.

Justin Sane, frontman Anti-Flag, je obvinený zo sexuálneho útoku. Trestné oznámenie na neho podala Kristina Sarhadi, ktorej výpoveď v podcaste o sexuálnom útoku, ktorý zažila v roku 2010, spustila vlnu priznaní ďalších žien, ktoré zažili sexuálne obťažovanie od tohto speváka. Vyústilo to do rozpadu kapely.

Zo sexuálneho obťažovania bol obvinený aj Axl Rose. Na frontmana Guns N‘ Roses podala trestné oznámenie bývalá modelka Penthousu Sheila Kennedy. Tvrdí, že v roku 1989 bola v hoteli so spevákom, kde ju najskôr obťažoval, keď odišla, tak ju za vlasy odtiahol do svojej izby, zviazal jej ruky za chrbtom a mal s ňou análny sex proti jej vôli. Axl obvinenia odmieta.

Na Guns N‘ Roses podáva žalobu aj Slovenska Katarína Benzová, bývalá fotografka kapely. Skupinu žaluje za porušenie autorských práv, keď použila 145 fotografií bez jej súhlasu na reprodukciu a komerčné využitie. Fotografka zároveň žaluje manažéra Fernanda Lebeisa za sexuálne obťažovanie, keď jej dával nevhodné návrhy, obchytkával ju a nútil ju k bozkávaniu.

Kiss zrušili tri kanadské koncerty svojho rozlúčkového turné, pretože Paul Stanley musí vyležať silnú chrípku. Svoj úplne posledný koncert odohrá kapela už budúci týždeň.

Zdroj: loudersound.com, rollingstone.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←