Angelus fest pokračuje s odhaľovaním line-upu aj nového vizuálu

Zdieľať

Na benefičnom Angelus Feste vystúpi 11. júna 2022 na banskobystrickom amfiteátri 10 špičkových slovenským metalových kapiel. Sedem z nich je už známych a tentoraz organizátori oznámili ôsmu v poradí – Trnavčanov OHEN hrajúcich blackened symphonic metal.

Kapela zoskupená okolo Matúša Novanského (aktuálne pôsobiaceho aj v April Weeps, ktorá tiež vystúpi na Angelus Feste), vydala ešte v roku 2014 debutový album Mortal Man, následne bola koncertne pomerne aktívna. Postupne sa však zo scény vytratila, takže jej vystúpenie na Angelus Feste môžeme považovať za veľký návrat a možno sa dočkáme aj nových skladieb tejto zaujímavej kapely.

A práve Matúš je aj autorom novej grafiky Angelus Festu, teda loga a maskota. Fanúšikovia sa tak už teraz môžu tešiť na festivalové tričká a poháre.

Nič sa však nezmenilo na tom, že výťažok z podujatia bude určený na dobročinné účely. Konkrétnu organizáciu, ktorej bude výťažok zo vstupného venovaný a na aký účel, plánujú organizátori zverejniť do konca marca. Fanúšikom svoje vystúpenia predvedie pestrá zostava na čele s kapelami ČAD, LUNATIC GODS, PYOPOESY či APRIL WEEPS.

ANGELUS FEST
11. jún 2022
Amfiteáter, Banská Bystrica
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←