Besna ide na turné po Slovensku a blízkom okolí

Zdieľať

„V legendách stojí ľudstvo málokedy pri zrodení sveta – tak hrdo však tvrdíme, že budeme stáť pri jeho konci. Ak nejaký koniec privodíme, bude to predovšetkým ten náš. Všetko v snahe dosiahnuť vlastnú dôležitosť pred prázdnym publikom. Z hlbín počuť len výsmech. A slepá sila, ktorá nás sem priviedla sa postará o nový začiatok…“

Po nedávnom vydarenom turné Zverstvá v Evrópe pokračuje bratislavská BESNA v predstavovaní svojho debutového albumu na pódiách naprieč Slovenskom, Českom aj Rakúskom. V rámci aktuálnej Revúca Tour v priebehu tohto leta zahrajú na festivaloch, v kluboch aj na netradičných miestach.

17.6. Bardejov – Bašta

18.6. Železník, okres Revúca – Kolkáreň

16.7. Wien – Coco bar

17.7. Bratislava – [secret place] 

24.7. Košice – Collosseum

29.7. Turany – Kulturák Festival

30.7. Bánovce nad Bebravou – Garáže

5.8. Poráč – Woodna Stocka

25.8. Letisko Trenčín – Punkáči deťom

26.8. Praha – Eternia Smíchov

27.8. Tři Dvory u Kolína – Back to Symbolic

3.9. Špania dolina – Montana Metal Fest

Besna je post-blackmetalová kapela z Bratislavy, ktorá vznikla v roku 2017. Ich hudba má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické, trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru robí ich hudbu jedinečnou a strhujúcou cestou emócií. S debutovým albumom Zverstvá, ktorý si kapela sama vydala v marci 2022, sa teraz chystajú predstaviť na pódiách po Slovensku a blízkom okolí.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←