Batushka odslúži v Bratislave blackmetalovú omšu v nevšednom spojení

Zdieľať

Na záver júna je pre temné duše pripravená poriadna lahôdka. Posledný júnový deň bude v Randal Clube v Bratislave skutočne horúco – do kotla totiž prihodia pravoslávni kňazi black metalu BATUSHKA.

Jeden album stačil na to, aby dokázala táto formácia spraviť na scéne poriadny rozruch. Svojimi pravoslávnymi chorálmi priniesli do black metalu akési nóvum a čaro nepoznaného.  Úspech albumu Litourgiya (2015) zelektrizoval svet extrémneho metalu. Z anonymného projektu Krzysztofa Drabikowského sa Batushka stala jednou z najpopulárnejších metalových kapiel na svete. Zaujímavosťou je, že názvy a texty piesní sú napísané v staroslovienčine.

Batushka sa vracia na scénu so svojou novou nahrávkou. Панихида je poriadne rúhanie na pravoslávnej smútočnej bohoslužbe. Túto jedinečnú atmosféru temných východných rituálov budú mať možnosť zažiť metaloví fanúšikovia v závere júna v Bratislave.

Randal si však nevypočuje len pravoslávnu blackmetalovú omšu, ale rozozvučia ho aj príbehy z Turca či čias Dobšinského rozprávok, pretože spoločnosť Poliakom budú robiť turčianske legendy LUNATIC GODS, ktoré spoza bicej súpravy poháňa famózny český bubeník Marthus z Cradle Of Filth.

Martinčania sa naposledy predviedli v štyroch slovenských mestách počas jarného turné, ktoré malo veľký ohlas a iba dokázalo, že skupina je v parádnej forme. Fanúšikovia sa môžu tešiť na skladby zo stále aktuálneho albumu Turiec, no dôjsť by malo aj na najväčšie hity kapely z predošlých vydarených nahrávok.

Spojenie týchto dvoch kapiel sľubuje nevšedný zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda. Batushka a Lunatic Gods sa predstavia v bratislavskom Randali presne v posledný školský deň 30. júna. Začiatok koncertu je naplánovaný na 20. hodinu.

Zdroj: Stanislav „Stillborn“ Černák

Comments are closed.

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←