Záver augusta bude patriť Besne a jej turné

Zdieľať

Pri príležitosti 76. výročia vypuknutia Slovenského národného povstania vyráža bratislavská post-blackmetalová skupina BESNA na krátke slovenské turné, na ktorom predstaví svoju novú tvorbu zo splitka, ktoré vyjde už 12. septembra, ako aj z pripravovaného albumu. V piatok 28. augusta vypukne Post-vstanie Tour 2020.

Prvou zastávkou bude bardejovské kultúrno-komunitné centrum Bašta, kde sa okrem skupiny Besna predstaví aj ďalšia bratislavská formácia SHALLOV so svojím charakteristickým post-hardcore screamom. Na druhý deň, teda presne na výročie SNP 29. augusta, príde Besna do Liptovského Mikuláša, kde to spolu s ružomberskými grindcoreistami ATARAXIA a popradskými deathmetalistami SURGERY oslávia v Kolotočovo pube.

Následne v nedeľu 30. augusta na Garážach v Poprade Besna opäť spojí sily so Shallov a na pomoc im príde aj nitrianska post-metalová úderka JÓB. Záverečný koncert tohto turné sa odohrá v pondelok 31. augusta v žilinskom kultúrnom centre Hájovňa ako spomienka na boje v neďalekej Strečnianskej tiesňave. Okrem Besny zahrajú aj Jób a blackmetalisti SORGOTH z Bytče.

Besna má na konte debutové EP z júna 2018. Pre ich hudbu sú charakteristické smutné, emotívne melódie rozložené na dlhších plochách kombinované s besným revom v rodnom jazyku, vplyvy slovenského folklóru ako aj pásma s čistým spevom.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←