V Bratislave sa predvedú Cremisi aj Cronica

Zdieľať

Tí, ktorí majú radi folk metal, symfonický metal a hľadali epický večer v Bratislave, by mali spozornieť a zapamätať si dátum 18. apríl 2024. Randal bude hostiť zaujímavú akciu pod názvom Elements Unleashed: A Journey Between Water And Fire.

Koncert otvorí slovenská symfonická metalová kapela Sinners Moon. Pochádza zo Serede a aktuálne vstáva z popola s novým zoskupením. Kapela spolupracovala s mnohými osobnosťami zo scény ako Tony Kakko (Sonata Arctica) alebo Roland Grapow (Masterplan). V súčasnosti pracuje na novom albume, z ktorého odohrá niekoľko nových skladieb.

Druhou kapelou večera bude Cremisi. Plán talianskej symfonickej metalovej kapely sa sústredí na históriu umenia: historické udalosti rozprávajú epickým spôsobom vďaka celému symfonickému orchestru, ktorý je prítomný vo všetkých piesňach. V roku 2019 vyšiel ich prvý album s názvom Dawn Of A New Era o talianskej renesancii. Odvtedy Cremisi koncertovali v Taliansku, ale aj v Slovinsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. V roku 2022 Cremisi vydali EP Iustizia inšpirované postavou Ohňa, ktorý rozpráva príbehy o hraniciach pomsty.

Záver bude patriť vystúpeniu skupiny Cronica. Je to folkmetalová kapela založená v roku 2014 v Jaworzne v Poľsku. Doteraz vydali tri nahrávky: EP Świt Historii (2015), LP Na tej ziemi (2016), Ukony (2022). Od začiatku svojej činnosti kapela aktívne koncertuje po celej krajine aj v zahraničí. Cronica sa pýši spoločnými vystúpeniami s najlepšími kapelami z Poľska a celej Európy a účasťou na mnohých hudobných festivaloch, vrátane Pol’and’Rock Festival, Slavic Folk Metal Night, Barbar Fest (CZ) alebo Lughnasad (CZ).

Zdroj: Sinners Moon

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←