Rockový týždeň v kocke: Helvete, Architects aj Brian May

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 8. – 14. apríl 2024

Dream Theater oslávia 40. výročie kapely svetovým turné. Známe sú zatiaľ dátumy jeho európskej časti. V blízkosti Slovenska budú 1. novembra v Budapešti a 2. novembra v Prahe.

Na svetové turné, ktoré bude trvať do roku 2025, sa vyberie aj Wardruna, ktorá pred pár dňami vydala nový singel. Slovenská zastávka sa na zozname koncertov nenachádza, no zahrá 17. novembra vo Viedni a 21. novembra v Prahe.

Ozzy OsbourneBilly Morrison, gitarista Billyho Idola, budú mať spoločnú internetovú šou The Madhouse Chronicles. Budú v nej reagovať na najčudnejšie internetové klipy a rozoberať témy ako mimozemšťania, drogy, konšpirácie a rock n‘ roll. Vysielanie by malo odštartovať už tento mesiac.

Architects vydali nový singel, ktorý im produkoval aj pomohol napísať Jordan Fish (ex-Bring Me The Horizon). Skladba má názov Curse.

Aerosmith sa v septembri vracajú na pódiá, ohlásili náhradné termíny za zrušené americké koncerty z mája 2023. Spevák Steven Tyler si vtedy poškodil hlasivky a musel sa liečiť.

Bratislava bude hostiť jedinečný Starmus koncert. Jean-Michel Jarre na ňom vystúpi s gitaristom Queenu Brianom Mayom 12. mája v Inchebe. Na koncert je vstup zadarmo a vysielať ho bude aj RTVS.

Gitarista Slayeru Kerry King pokračuje so zverejňovaním singlov z nadchádzajúceho sólového debutu From Hell I Rise (17. mája). Po Idle Hands teraz zverejnil skladbu Residue.

Neseblod Records v Osle, miesto niekdajšieho legendárneho obchodu Helvete, zachvátil požiar. Zatiaľ nie je známa jeho príčina. Kultové miesto black metalu v súčasnosti slúžilo viac-menej ako múzeum tohto žánra. Zatiaľ neboli uvedené a vyčíslené škody. Slávna stena s nápisom BLACK METAL by mala byť nepoškodená.

Fanúšikovia Linkin Park sa tešia, že jedna z ich najtvrdších skladieb Qwerty z roku 2006 sa konečne dostala na streamovacie platformy ako súčasť kompilácie Papercuts: Singles Collection (2000-2023).

Steve Dawson, basgitarista a zakladajúci člen kapely Saxon, bol odsúdený za opakované sexuálne zneužívanie 6-ročného dievčaťa v 90. rokoch. Dawson strávi 6 rokov vo väzení.

Slash odhalil druhý singel z pripravovaného bluesového albumu Orgy Of The Damned, ktorý vydá 17. mája. Na skladbe Oh Well, ktorá je pôvodne od Fleetwood Mac z roku 1969, spojil sily s Chrisom Stapletonom.

Zdroj: Loudersound, Loudwire

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←