Duff McKagan chystá prvý sólový koncert v Česku s albumom Lighthouse

Zdieľať

Po úspešnom vydaní svojho tretieho sólového albumu Lighthouse v októbri 2023 DUFF MCKAGAN, basgitarista Guns N‘ Roses, oznamuje nadchádzajúce turné po Veľkej Británii a Európe v októbri 2024. Séria koncertov odštartuje v Dubline a kultový hudobník na nej vystúpi v pätnástich mestách jedenástich krajín. Jednou z nich je aj Česká republika, kde Lighthouse predstaví 11. októbra v Brne v klube Sono.

Duff McKagan je skvelý americký pesničkár, ktorého výnimočná štyridsaťročná hudobná cesta ho zaviedla od malých punkových klubov až po vypredané svetové štadiónové turné. Na tejto ceste sa stal zakladajúcim členom skupín Guns N‘ Roses a Velvet Revolver, spolupracoval s legendami ako Ozzy Osborne alebo Iggy Pop a vytvoril rozmanitý katalóg sólového materiálu. Medzi milióny McKaganových fanúšikov patrí napríklad aj Bob Dylan.

McKaganov nový album Lighthouse je srdečnou oslavou života v kruhu. Je to prvý kompletný
výber z viac ako 60 piesní, ktoré McKagan nahral vo svojom domácom štúdiu v Seattli v rokoch 2019 až 2022. Duff napísal svoju prvú pieseň v spálni u svojej matky v roku 1978. Vtedy bol štrnásťročný punkáč na pokraji odchodu zo strednej školy, ktorý si „požičiaval“ autá, aby sa dostal na koncerty a cvičil na všetky možné nástroje, aby mohol obsadiť akúkoľvek voľnú pozíciu v kapele.

Hudobnú prax si odbil v kapelách The Vains (1979), The Fastbacks (1980) a The Living (1982). V roku 1985 potom vytvoril pôvodnú zostavu Guns N‘ Roses, a tak začala jeho ohromujúca tvorivá kariéra, ktorá zahŕňala aj pôsobenie v kapelách Loaded (1998) a Velvet Revolver (2002-2008).

Zdroj: Live Nation CZ

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←