Trivium sa budú na novom albume rozprávať s mŕtvymi

Zdieľať

Orlanďania TRIVIUM mali obvykle medzi jednotlivými albumami odmlku dva roky. Tentokrát to trvalo trochu dlhšie, ale nakoniec sa predsa len dočkáme nasledovníka The Sin And The Sentence. Skupina na neho začala upozorňovať už pred niekoľkými dňami.

Prvý náznak toho, že príde niečo nové, štvorica vypustila do sveta 19. februára. Vtedy na sociálnych sieťach zverejnili fotografiu lesa s holými stromami bez listov, cez konáre ktorých presvitali slnečné lúče. Fotku sprevádzal popis: ,,Kto nás dokáže zachrániť pred nami samými?

Na druhý deň pribudol ďalší obrázok s kamerou umiestnenou na strome a slovami: ,,Vytiahne nás z krutých kruhov, ktoré nás neustále pohlcujú.“ A do tretice prišla fotografia s temným zákutím v lese so sklenou tabuľou s bielymi šesťhranmi, ku ktorej pristáli slová: ,,Odmietame, popierame, čo nami preteká.

Ešte v rovnaký deň ako tretia fotografia pribudlo na sociálnych sieťach skupiny krátke video. To bolo jasným znamením, že je otázkou času, kedy príde celý klip. Napriek tomu ešte o tri dni neskôr pridali ďalší obrázok s dvomi mužmi v kombinézach a so zakrytými tvárami, ku ktorému však nepridali žiadny popis.

Stupňujúce sa napätie nakoniec vyvrcholilo s ďalším uverejneným úlomkom videa spolu s dátumom 27.2. Bol to príchod novej skladby Catastrophist. A s jej premiérou odhalili všetky tajomstvá. ,,Už prišiel správny čas. Náš nový album What The Dead Men Say obsahujúci aj singel Catastrophist vyjde 24. apríla,“ napísali na sociálnych sieťach a pridali k tomu aj grafiku obalu nového albumu.

Novinka je jednou z desiatich skladieb, ktoré budú obsahom aprílového albumu What The Dead Men Say. Zvukovo naznačuje, že sa budú držať trendu nastaveného už s The Sin And The Sentence. V akom duchu sa však bude niesť zvyšok, na to si ešte chvíľu musíme počkať.

Trivium – What The Dead Men Say:
1. IX
2. What The Dead Men Say
3. Catastrophist
4. Amongst The Shadows And The Stones
5. Bleed Into Me
6. The Defiant
7. Sickness Unto You
8. Scattering The Ashes
9. Bending The Arc To Fear
10. The Ones We Leave Behind

Zdroj: FB kapely

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←