Trafili Witch Hammer klinec po hlavičke? (recenzia)

Zdieľať

Česká metalová kapela WITCH HAMMER má od roku 2001 na svedomí tri demá, kompiláciu a aj zopár štúdioviek. Tá najnovšia, piata, vyšla v júni tohto roku a dostala názov AbsolutNO. Ide o koncepčnú nahrávku inšpirovanú románom Továrna na absolutno z pera Karla Čapka.

Album určite nadchne každého milovníka zaužívaných heavymetalových riffov, kvalitného spevu a chytľavých refrénov. Presne do takéhoto prostredia totiž poslucháča privedie krátke intro 000 000 0, ktoré už samé o sebe predpovedá všadeprítomnosť hutných energických gitarových riffov.

Naliehavé prudké slohy poprepletané gitarami sa striedajú so spevnými melodickými refrénmi. Platí to v Za vlastním stínem, Střepy pod kůží, Továrna na absolutno s asi najnápaditejšou melodikou, Svár ponúkajúca thrashový nádych v slohách a priamočiary refrén aj v Největší válka s divokou plechovou basou v prvej slohe a surovou gitarovou, ktorá neskôr kopíruje jej rytmus. Jednoduchý refrén tu nádherne korešponduje s textom.

Najväčším favoritom je určite deviatka Katův pád. Spĺňa všetky spomenuté atribúty, ale ponúka aj čosi navyše. Uši poslucháča určite poteší kvíliaca gitara dotvárajúca úvodný riff a tiež veľmi vydarený hudobný materiál v refréne.

Baladické úvody a vydarené melodické gitarové party si užijete v piesňach Křídla vran a Muž co prodal svět. Ani jedna z nich sa nedá zaradiť medzi tie najrezkejšie z albumu, no nedajú sa nazvať ani baladami. Vo svojom miernejšom tempe si stále zachovávajú zdravú dávku rytmickosti.

Už prepracovaná grafika a fyzické prevedenie elegantného digibooku naznačovali, že Witch Hammer chcú fanúšikom dopriať to najlepšie. A potvrdili to aj hudobne. Klasický heavy metal plný starých dobrých riffov skombinovali so sviežimi melódiami, ktoré nenudia. Keď sa takáto kombinácia vydarí,  vo väčšine prípadov je zárukou úspechu. A môžem povedať, že AbsolutNO je naozaj viac než vydarené.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←