TOPFEST prinesie prvú návštevu P.O.D. aj špeciálnu poctu Lemmymu od Phila Campbella

Zdieľať

Lemmy Kilmister a jeho Motörhead bol skutočnou legendou rock n‘ rollu s obrovským zástupom fanúšikov. Po jeho smrti vznikla veľká diera, ktorá, našťastie, bola rýchlo zaplnená. Phil Campbell, dlhoročný gitarista Motörhead, založil rok po Lemmyho smrti kapelu PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS.  

Foto: Topfest Management

Spolu s ním v kapele hrajú aj jeho traja synovia Todd, Tyla a Dane. Na festivale TOPFEST v Žiline kapela 27. júna odohrá súbor klasík Motörhead, ako sú Ace Of Spades, R.A.M.O.N.E.S, Rock Out, Born To Raise Hell, Lost Woman Blues a mnoho ďalších ako špeciálnu poctu Lemmymu Kilmisterovi. A Phil nie je jedinou hviezdou, ktorá na festivale v ten večer vystúpi. Mikkey Dee, ktorý bubnuje v kapele Scorpions, tiež pôsobil v skupine Motörhead a určite si rád zaspomína na Lemmyho.

Debutový album kapely The Age Of Absurdity,ktorý bol vydaný v januári 2018, získal v tom istom rokunaMetal Hammer Awards cenu za najlepší debutový album. V októbri 2019 vydal Phil Campbell svoju vôbec prvú sólovú nahrávku Old Lions Still Roar. Na albume, na ktorom sa pracovalo viac ako päť rokov, okrem iného hosťovali Rob Halford, Dee Snider a Alice Cooper. Druhý album kapely BASTARD SONS We’re The Bastards, nahraný počas pandémie gitaristom Toddom Campbellom, bol opísaný ako väčší, lepší a ešte drsnejší ako jeho predchodca. V septembri 2023 vyšiel v poradí ich tretí album Kings Of The Asylum, ktorý spevácky zastrešil Joel Peters.

Slávna americká numetalová kapela P.O.D. sa za viac ako 30 rokov svojej existencie slovenskému publiku ešte nepredstavila. Stane sa tak po prvýkrát na najväčšom rockovom festivale na Slovensku, 28. júna na TOPFESTE 2024.

Počas svojej kariéry P.O.D. vydali 7 albumov a predali viac ako 12 miliónov kópií. „Stále sme tu a stále tvoríme tú najlepšiu hudbu, akú sme kedy vytvorili,“ hovorí gitarista Marcos Curiel. „Pokiaľ ide o srdce, odvahu a dušu, P.O.D. je vaša kapela.“

Zdroj: Topfest Management/Michal Kožuch

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←