Topfest tento rok nebude. Prečo ho zrušili?

Zdieľať

Festival Topfest, ktorý sa mal konať 27. – 29. júna 2024 na žilinskom letisku, je zrušený. Posledné týždne začali viaceré kapely postupne ohlasovať svoju neúčasť na festivale. A kým P.O.D. zrušili viaceré európske vystúpenia, Annihilator ako dôvod uviedli nedodržanie zmluvných podmienok zo strany organizátora. Podobné správy na svojich sociálnych sieťach zverejnili aj Eclipse či Phil Campbell And The Bastard Sons.

Tento týždeň si už pozorný fanúšik mohol všimnúť, že niektoré české a slovenské kapely, napríklad Heľenine Oči, Wanastowi Vjecy či dokonca Kabát, odstránili Topfest zo zoznamov svojich júnových vystúpení.

Vyjadrenie samotného festivalu prišlo až 10. júna na sociálnych sieťach: ,,Milí naši fanúšikovia, v najbližších dňoch sa vyjadríme k súčasnej situácii. Momentálne sa k nej vyjadriť nemôžeme, nakoľko stále prebiehajú rokovania s interpretmi a obchodnými partnermi. Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme však nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť. Usilovne pracujeme na tom, aby sme danú situáciu vyriešili hlavne v prospech vás. O všetkých aktualitách vás budeme informovať do 14. júna, kedy zverejníme možnosti vrátenia zakúpených vstupeniek. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.

O aké nepredvídané udalosti ide, môžu fanúšikovia, ktorí sa na festival chystali a tešili, zatiaľ len špekulovať. Na teraz nie je známych viac informácií ani k vráteniu vstupeniek, ani k tomu, či niektoré z kapiel svoje vystúpenia nahradia. Zatiaľ len Phil Campbell And The Bastard Sons ohlásili presun na festival Rock pod kameňom, kde svoj set odohrajú 27. júna 2024.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←