The Corona Lantern vydajú album Certa Omnibus Hora

Zdieľať

Odcudzenie, úzkosť, smrť. THE CORONA LANTERN nás čoskoro vtiahnu do svojho depresívneho sveta. Po piatich rokoch sa totiž hlásia s novým materiálom, ktorý opäť otvára temné stránky ľudského života. Doska s názvom Certa Omnius Hora vyjde koncom novembra u pražských MetalGate.

„Hudobne ide o farebnejší a výpravnejší materiál, nie je tak jednoliaty ako v prípade prvého albumu Consuming The Tempest. Oproti minulosti sme sa odvážili preskúmať o poznanie viac metalových subžánrov,“ popisuje speváčka Daniela Dahlien Neumanová a dodáva, že i napriek tomu nahrávka drží pohromade, pričom jednotiacim prvkom je predovšetkým naliehavá atmosféra.

Album ponúkne šesť skladieb. Zaujímavý presah majú ich názvy, ktoré tvoria jednotlivé riadky básne. „Autorom myšlienky je náš gitarista Igor Krakhmalev. Ja som sa postarala o to, aby to dávalo zmysel a znelo to dobre, čo bola celkom fuška, pretože niektoré skladby už boli hotové. Názvy sa teda museli trochu modifikovať,“ dodáva Dahlien, ktorá na textoch pracovala už od konca minulého roku.

Novinka bola nahratá v štúdiu The Barn pod taktovkou producenta Dana Frimla. Natáčať sa malo už v apríli, ale plány zahatala prvá vlna koronavírusu. „Čo ale vo finále nebolo na škodu, pretože sme mohli nechať materiál trochu dozrieť. Zároveň sme medzičasom stihli napísať ešte jednu skladbu, o ktorú sme tracklist albumu rozšírili,“ vraví Dahlien.

The Corona Lantern pred piatimi rokmi spôsobili rozruch na domácej doommetalovej scéne debutom Consuming The Tempest. Album s hutnou atmosférou mal u poslucháčov i kritikov veľmi pozitívnu odozvu. Novinka Certa Omnibus Hora je tak bez pochýb očakávanou udalosťou.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←