Kam na koncerty: 20. – 22. november 2020

Zdieľať

V utorok sme si pripomenuli výročie Nežnej revolúcie, s ktorým pribudli v uliciach aj nejaké protesty. Týmto rovno nazeráme už do historického kalendára, keďže revolúcia, ktorá začala vlastne 16. novembra 1989, trvala oficiálne až do 29. decembra 1989, a tým nám to spadá i do dátumov tohto víkendu.

21. novembra si pripomenieme výročie predstavenia Edisonovho fonografu z roku 1877. To bola mašinka schopná nahrávať a prehrávať zvuk, takže aj vďaka tomuto vynálezu dnes môžeme nahrávať a počúvať hudbu. Hoci už teda v pokročilejších technológiách. A v nedeľu budú asi oslavovať fanúšikovia športu, lebo 22. novembra 1986 sa vo veku dvadsať rokov stal Mike Tyson najmladším šampiónom v boxe v kategórii ťažkej váhy.

Ale čo hudba? 20. novembra 1974 počas koncertu The Who skolaboval bubeník Keith Moon. Dôvodom bolo, že mal v pití konské uspávadlá. A keďže Keith nemohol dokončiť koncert, zastúpil ho vtedy mladý, len devätnásťročný Scott Halpin, ktorý sa na to podujal ako dobrovoľník z davu.

Pokiaľ máte radi Simpsonovcov, tak si pripomenieme aj jedno výročie súvisiace s hudbou i s nimi. 21. novembra 1991 totiž mala žltá rodinka prvýkrát na hosťovanie vo svojom seriáli hudobného hosťa, ktorým boli Aerosmith. Tí odohrali v bare u Vočka skladbu Walk This Way v epizóde s názvom Flaming Moe’s.

A na konci víkendu si pripomenieme dátum, ktorý je spojený hneď s dvomi rokmi a udalosťami v kariére The Beatles. Totiž 22. novembra 1963 vydali album With The Beatles a 22. novembra 1968 zase vypustili do sveta album The Beatles známy aj ako The White Album.

Klasicky spomeňme ešte tých oslávencov a potom si už vyberajte z pomerne bohatej nádielky streamov na tento víkend. V piatok oslavujú spevák Bring Me The Horizon Oliver Sykes a bývalý bubeník In Flames Daniel Svensson. Sykes má tridsaťštyri rokov a Svensson štyridsaťtri. V sobotu si dajte frťana na zdravie frontmana Edguy a Avantasie Tobiasa Sammeta, ale aj na klávesáka (hoci len na turné) The Who Johna Bundricka. Tobias oslávi štyridsiate tretie narodeniny, zatiaľ čo Bundrick sedemdesiate druhé. A v nedeľu budeme mať troch oslávencov, dvoch pánov a jednu dámu. Pôvabná vokalistka Infected Rain Lena Scissorhands oslávi tridsaťštyri rokov. Popri nej si ale pripite i na gitaristu Trivium Coreyho Beaulieu, ktorý bude mať tridsiate siedme narodeniny a charizmatického bývalého vokalistu HIM Ville Vala, ktorého vek preskočí na číslo štyridsaťštyri.

Live streamy:
Piatok (20. november)
Aaron Lewis – prvý z dvojice streamov; počas tohto streamu sa k nemu pripojí aj vokalista Staind Mike Mushok; lístky sú dostupné tu
Atreyu – prvý zo série streamov Carry The Fire; počas prvého streamu kapela odohrá svoje najväčšie hity; lístky sú dostupné tu
Demon Hunter – akustický stream, počas ktorého kapela odohrá celý nadchádzajúci album Songs Od Death And Resurrection; album a lístky na stream sú dostupné tu
Europe – pravidelný piatkový stream
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota (21. november)
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa (22. november)

The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←