Syn Eddieho Van Halena spomína na otca v skladbe plnej emócií

Zdieľať

Ako dôkaz o tom, že jablko naozaj nepadá ďaleko od stromu, tu máme ďalšieho potomka, ktorý už prvú rockovú ligu okúsil a teraz prichádza s vlastnou skladbou. Wolfgang Van Halen (Van Halen, Tremonti), syn Eddieho Van Halena, ktorý ako pätnásťročný nahradil v roku 2006 v kapele Van Halen basgitaristu Michaela Anthonyho, vypustil pod hlavičkou MAMMOTH WVH prvú skladbu. Volá sa Distance a Wolfgang ju skomponoval, otextoval, nahral všetky nástroje a naspieval.

Emočná spomienka, pocta Eddiemu ako otcovi, je sprevádzaná videom z rodinného archívu Van Halenovcov, z ktorého sála láska medzi otcom a synom a vizuálna stránka podčiarkuje úprimný cit ukrytý v piesni.

Výťažok z predaja piesne poputuje nadácii The Mr. Holland’s Opus Foundation, ktorú podporoval aj Eddie. Nadácia pomáha deťom pri štúdiu hudby platením školného alebo kúpou hudobných nástrojov. Zakladateľom nadácie je aj rockerom známy skladateľ filmovej hudby Michael Kamen, ktorý spolupracoval na nahrávke S&M skupiny Metallica. Aj meno nadácie je podľa filmu Opus pána Hollanda, pre ktorý Kamen skomponoval soundtrack.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←