Steve Vai príde Slovensku predstaviť nový album aj Hydru

Zdieľať

STEVE VAI oznámil návrat do Európy a mieri aj na Slovensko. V piatok 14. apríla 2023 vystúpi v Bratislave v Refinery Gallery v rámci Inviolate World Tour.

Velikán Steve Vai pokračuje po jesennom turné v Severnej Amerike aj v Európe. „Naše turné v Amerike bolo vynikajúce. Ja a kapela sme “namazaní” a pripravení ako vždy. Som nadšený, že môžem konečne priniesť gitaru Hydra do Európy, pretože som to nestihol urobiť na poslednom turné. Odozva od Inviolate bola mimoriadne pozitívna, a tak sa veľmi tešíme na toto turné po Európe,” vysvetľuje gitarista. 

Minulý rok vydal nový štúdiový album s názvom Inviolate. Podporiť jeho vydanie sa rozhodol zorganizovaním turné. Tento rok plány zavedú gitaristu, skladateľa, speváka a producenta so svojou kapelou na väčšinu kontinentov po celom svete.

Z tohto albumu si veľký úspech zaslúžil oficiálny videoklip ku skladbe Teeth Of The Hydra. „Bol to nápad hrať na gitare s viacerými krkmi, kde v podstate všetko, čo v skladbe počujete – s výnimkou bicích a niektorých klávesov – je táto gitara. Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá využíva všetky krky, všetky struny a všetky efekty,” opisuje Steve.

O pár dní, 27. januára, vydáva album Vai / Gash, ktorý má v archíve viac ako tri desaťročia. Bol napísaný a zaznamenaný v časových horizontoch v roku 1991, kedy mal túžbu mať konkrétny druh hudby, ktorú by mohol počúvať, keď jazdil na motocykli Harley Davidson. Tieto nahrávky ležali na poličke viac ako 30 rokov a vychádzajú tento rok.

Steve Vai je gitarista uznávaný na celom svete a je držiteľom Grammy. Bol súčasťou mnohých projektov či kapiel, napríklad aj skupiny Whitesnake. Po jej opustení sa vydal opäť na sólovú dráhu.

Koncert v Bratislave nebude mať predkapelu a návštevníci sa môžu tešiť na 120 minút skvelej hudby. Okrem klasických lístkov budú v predaji aj VIP lístky, ktoré budú obsahovať aj meet & greet, stage tour a účasť na zvukovke. O bližších informáciach k týmto lístkom bude organizátor informovať na svojich webových a facebookových stránkach.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←