Slim To No Chance vydali prvý album, pokrstia ho na začiatku decembra

Zdieľať

Milovníci nu metalu si zamilujú návrat tohto žánru, no s moderným prevedením a zvukom. Po vydaní prvého singlu Dishonest prichádzajú numetaloví SLIM TO NO CHANCE s ich debutovým albumom Vital Signs.

Písal sa utorok 15. novembra 2022 a štvorica z hlavného mesta Slovenska vydala svoj prvý album. Po štyroch rokoch spoločného skúšania, koncertovania a tvorenia tak môžeme vidieť – a najmä počuť – výsledok v podobe namakanej dosky s názvom Vital Signs.

Album obsahuje jedenásť songov a je prierezom toho najlepšieho, čo tento žáner môže ponúknuť, úplnou samozrejmosťou sú tvrdé gitary a nadupané bicie. Základom sú melodické a chytľavé refrény a rapované pasáže v slohách.  „Aj keď sa radíme do stajne s názvom nu metal, robíme hudbu tak, ako ju cítime a ako sa nám páči, preto sa nevyhýbame ani netradičnejším momentom,“ hovorí Filip.

Kapelu Slim To No Chance tvoria Michal na bicích, gitarista a vokalista Filip, hlavný spevák a gitarista Kristián a raper a basák Jakub. Netreba dodávať, že chalani majú radi 90. roky tohto žánru a vplyvy ich vzorov ako Linkin Park, Korn či Slipknot sú cítiť, nejde však o žiadne vykrádačky. Takmer všetky skladby dopĺňajú atmosférické sample, bez ktorých by tento žáner ani album neboli to pravé numetalové.

Album od Slim To No Chance s názvom Vital Signs je dostupný na všetkých štandardných streamovacích službách. Krst albumu prebehne v bratislavskom Kulturák klube 2. decembra 2022, kde okrem Slim To No Chance zahrajú aj bratislavskí metalcoreisti Shattered Mind a košickí Cassiopeia.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←