Forrest Jump vydali klip k novej skladbe Truet

Zdieľať

Od ,,veľkého zemetrasenia“ v českej kapele FORREST JUMP ubehol už takmer rok. Jeho grom bolo, že došlo ku zmenám v zostave. V tej skupina stihla za ten čas odohrať množstvo koncertov a festivalov, ale aj pripraviť nové skladby. Jednou z nich je aj pieseň Truet, ktorú vypustili do sveta 11. novembra rovno s klipom.

Táto nahrávka je sama o sebe dosť výnimočná tematikou, keďže v nej forresťáci vzdali hold všetkým, pre ktorých rock n’ roll neznamená len tri slová, ale celý život.

Na vzniku tohto kúsku sa nepodieľali iba Forrest Jump. Mali aj dvoch hostí, a to pánov mikrofónu z Arakain a Traktoru – Honzu Toužimského a Martina Kapeka.

,,Nejvíce mě pro muziku této skladby inspirovaly forresťácké letní akce. Hlavní riff a kostru Truetu jsem napsal, když jsme předskakovali v Jihlavě Traktorům a já měl natržený lýtkový sval z fotbálku. Do dnes cítím tu bolest, kterou ale koncertní adrenalin po dobu koncertu úplně vymazal. Řekl bych, že i o tom ta píseň je, že síla rock n’ rollu je fakt obrovská. Pro to dlouhé kytarové sólo mě zase inspirovalo precizní vystoupení japonské legendy Loudness na Ostravě v plamenech. Kytarista kapely Akira Takasaki hrál jedno dlouhé sólo za druhým a já si díky tomu vzpomněl na dobu, kdy jsem dlouhá sóla úplně žral. Trochu jsem si tím splnil sen, že jsem si jedno takové taky složil,“ hovorí gitarista kapely Michal Stochleba.

Novinku vydali pod taktovkou Smile Music Records a video je robené čiastočne čiernobielo a z časti akoby ste sa pozerali na starý film.

Okrem Truet Forrest Jump v nedávnej dobe urobili i cover verziu skladby Zafúkané od skupiny Fleret, ale aj pár ďalších piesní, z ktorých sa niekoľko už stihlo vtesnať do aktuálneho setlistu.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←