Semblant sa vracajú na Slovensko

Zdieľať

Prvýkrát sa mali predstaviť na Slovensku už v apríli 2020, ale karty vtedy zamiešala pandémia koronavírusu. Neskôr pribudli ďalšie termíny, no premiéru si napokon v našej krajine „odkrútili“ v júli 2022. A treba dodať, že úspešnú.

Reč je o brazílskej formácii SEMBLANT, ktorá patrí k popredným metalovým formáciám vo svojej krajine. O tom svedčí aj počet videní ich videoklipov na YouTube, ktoré prekračuje hranicu 45 miliónov. Kapela si zahrala na jednom pódiu s takými menami ako Nightwish, Cradle Of Filth, Tarja Turunen či Moonspell.

Ich muzika sa nedá úplne zaškatuľkovať, šestica hudobníkov ponúka vo svojej tvorbe poriadnu dávku symfonického metalu reznutú s melodickým death metalom.

Skupina vznikla v roku 2006, jej základom sú silné a hutné gitary a dvaja vokalisti. Čisté ženské spevy má na starosti speváčka Mizuho Lin, všestranným vokálom disponuje Sergio Mazul, ktorému nie sú cudzie melodické spevy, ale vie aj poriadne pritlačiť na pílu. Na svojom konte má štyri štúdiové albumy, pričom nateraz posledný Vermilion Eclipse vyšiel v apríli 2022.

„Milí priatelia v Európe. Vrátime sa k vám v októbri. Možno navštívime nejaké nové krajiny, nové mestá a ešte raz sa vrátime na miesta, kde sme boli vlani,“ informovala kapela fanúšikov.

Slovensko, presnejšie bratislavský Randal Club, patrí medzi miesta, kde Semblant odohrajú koncert znova. Brazílčanom sa totiž prvý koncert v našich končinách páčil tak, že sa chceli k nám opäť vrátiť. A pridajú k tomu aj vystúpenie v Prahe.

Poznačte si do kalendárov dva dátumy. Semblant sa predstavia so svojou energickou šou 21. októbra v Bratislave (Randal), o deň neskôr sa na nich môžu tešiť aj českí priaznivci v Prahe (Storm Club). Brazílčania si k sebe na jesenné turné pribalili aj posilu z Rumunska – kapelu WHITE WALLS hrajúcu progresívny groove metal.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←