V septembri Semblant premiérovo vystúpia na Slovensku

Zdieľať

Máte radi melodickosť? Máte radi death metal? A čo potom melodický death metal? Šmakuje vašim ušiam aj ten? Pokiaľ ste odpovedali štyrikrát áno, potom vás iste poteší správa, že v septembri (25. septembra) k nám do bratislavského Randalu zamieria Brazílčania SEMBLANT. Pôvodne u nás mali vystúpiť už budúci mesiac 17. apríla, koncert sa však kvôli aktuálnej situácii s koronavírusom odkladá na jeseň.

AKTUALIZÁCIA (19. apríl 2020): Koncert sa na žiadosť manažmentu kapely z logictických dôvodov presúva na 8. september.

AKTUALIZÁCIA (11. júl 2020): Koncert sa presúva na 20. marec 2021, keďže kapela presunula celé turné. Miesto konania ostáva nezmenené, mení sa však jedna predkapela – namiesto Secret Rule vystúpi kapela Structural.

Jedna z najznámejších brazílskych melodic deathmetalových kapiel Semblant na čele s charizmatickou Mizuho Lin na Slovensko prvýkrát zavíta v rámci európskeho turné. Nehľadajte však žiadne ďalšie ich koncerty v našom blízkom okolí, lebo nevystúpia ani v Česku, ani v Maďarsku a ani v Rakúsku, iba výlučne u nás.

Kapela vznikla v roku 2006, po niekoľkých zmenách v zostave sa zastabilizovala a postupne sa stala jednou z najdôležitejších metalových kapiel v Brazílii. Je považovaná za jednu z prvých „vampiric“ metalových skupín v krajine.

Napriek svojim charakteristikám, nie je možné presne označiť zvuk kapely a zaradiť ju do hudobného štýlu. Skupina má extrémne ťažký zvuk (vedený dvoma siedmimi strunovými gitarami a rýchlymi a presnými bicími) plus veľa všestranných vokálov, ktoré prezentuje Sergio a sexi Mizuho. Pokiaľ by ste však veľmi túžili po ich zaškatuľkovaní, potom sa dá povedať, že tvorba kapely predstavuje jedinečnú zmes melodického death metalu s prvkami dark/gothického metalu.

Zatiaľ majú na konte dve demá a tri štúdiové albumy, z ktorých najaktuálnejší Obscura uzrel svetlo sveta tento mesiac.

Ako support sa predstaví fínska modernmetalová kapela AS I MAY, ktorá kombinuje melodický metal, post hardcore a metalcore, spolu s talianskou melodicmetalovou skupinou SECRET RULE a nemeckými metalistami VII ARC.

SEMBLANT, AS I MAY, STRUCTURAL, VII ARC
20. marec 2021
Randal, Bratislava
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←