Považskobystrická kapela Migrain vydala druhý klip a chystá debut

Zdieľať

Považskobystrická kapela MIGRAIN vydala druhý videoklip ku skladbe Check In. Napriek tomu, že sa Migrain prezentuje ako mladá kapela, jej členovia pôsobili roky v iných žánrovo rôznorodých hudobných projektoch. Práve táto žánrová rôznorodosť sa neskôr stala základom pre Migrain.

Kapela vznikla okolo speváka, gitaristu a frontmana Dušana Masného. „Projekt štyroch muzikantov vznikol s prvotným cieľom predstaviť poslucháčom hudbu vychádzajúcu z doposiaľ nezrealizovaných nápadov a úryvkov, ktoré sa nazbierali počas niekoľkých rokov.”

Z predchádzajúceho hudobného projektu si so sebou zobral Masný bubeníka Michala „Mysho“ Hájeka. Neskôr sa pridal gitarista Peter „Peco“ Kocan (ex-Korn SK, Made BY). Trojica začala z fragmentov piesní pomaly formovať hotové skladby.

Nakoniec sa v roku 2022 k trojici hudobníkov pridal aj basgitarista Peter „Tlusťo“ Ondruš so skúsenosťami z viacerých projektov. Vďaka Ondrušovi je rytmická sekcia kompletná a od toho momentu sa Migrain začala prezentovať ako hotová kapela.

Vzhľadom na žánrovú rozmanitosť jednotlivých členov opisuje spevák Dušan Masný hudobný štýl ako nejednoznačný. „Z dôvodu meniacich sa hudobných preferencií ako aj dlhšieho časového obdobia, počas ktorého námety vznikali, detailná identifikácia hudobného štýlu nie je jednoznačná. Mení sa podľa individuálnych potrieb jednotlivých skladieb.”

Samoúčelnosť nezaraditeľnosti je tu však irelevantná a pôvodný zámer pohybovať sa v teritoriálnom území alternatívnej gitarovej muziky je aj napriek zdanlivo lákavým novodobým vplyvom principiálne zachovávaný. „Snaha o obyčajnú úprimnosť je podstatou a primitívnosť základným stavebným prvkom,” dodal Masný.

Kapela sa usiluje aplikovať princíp DIY (urob si sám) vo všetkých aspektoch. Vo vlastnej réžii má produkciu, ale aj nahrávanie, mix hudby a marketing. Skladby vznikajú v štúdiu, ktoré si členovia postavili vlastnoručne. Z tejto tvorivej dielne prichádza aj ďalšia nahrávka s názvom Check In.

Skladba Check In vyšla koncom marca  spolu s videoklipom. Nový singel je dôkazom snahy kapely o primitívnosť konštrukcie s dôrazom na energiu. Oproti prvému singlu Breed Out Slow (2022), ktorý sa niesol v pomalšom tempe s väčším dynamickým rozsahom, predstavuje poslucháčom vzorku tvrdších a rýchlejších gitarových skladieb z aktuálneho hudobného portfólia kapely.

Klip zachytáva scény zo spoločného hrania kapely, dramatizáciu intra ako aj zábery z galérie Albertinum v Drážďanoch.

Migrain aktuálne pracuje na dokončení debutového albumu a taktiež na ďalšom klipe k tretiemu singlu. „V lete sa chystáme prezentovať na festivaloch a na jeseň 2023 by sme chceli s ďalšími spriaznenými kapelami vyraziť do klubov po Slovensku a okolí,” povedal na záver gitarista Peter „Peco“ Kocan.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←