Rýchle tempá a temná atmosféra. V Košiciach vystúpi Belphegor a Suffocation

Zdieľať

Po úspešných cestách Amerikou sa BELPHEGOR a SUFFOCATION rozhodli prebrázdiť aj cesty európske. Na turné Europe Under The Black Death Metal Fire navštívia 17 krajín vrátane Slovenska.

Rakúski diabli Belphegor sa už od roku 1993 zaujímajú o temné stránky čarodejníctva či démonov. Títo black/death predstavitelia sa prezentujú vysokorýchlostným metalom, kde nie je priestor pre kompromisy. Základ ich setu tvorí posledný album Totenritual, no už v októbri im vyjde novinka. Možno z nej niečo predstavia aj v Košiciach.

Suffocation sú dobre známym menom vo vodách slamu. Sú jednou z najlepších koncertných kapiel a cez 30 rokov aj jeden z najosobitejších interpretov death metalu. Každý z ich ôsmich albumov je unikát a posúvali nielen kapelu, ale aj celý žáner.

Dvojicu hlavných hviezd doplní poľská formácia HATE. Títo „kozli“ miešajú black metal s deathom na jedenástich albumoch. Aktuálna doska The Auric Gates Of Veles ničím nezaostáva za svojimi predchodcami.

Okrem toho fanúšikom poriadne porcie nadelia aj melodickí thrash/deathmetalisti CARNOSUS zo Švédska a SHADOWMASS, ktorí namiešajú kokteil thrashu, deathu a blacku. Môže si milovník extrémnych žánrov 1. marca v košickom Collosseu priať viac?

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS, SHADOWMASS
1. marec 2020
Collosseum, Košice
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←