Gothoom pripravuje svoju prvú zimnú edíciu

Zdieľať

Dočkáme sa zimnej edície Gothoomu? Pokiaľ sa situácia radikálne nezmení, mohli by sme zažiť prvý ročník Winter Gothoom. V pláne je ako jednodňový indoor fest, ktorý by sa uskutočnil 27. februára 2021 v MSKC Žiar nad Hronom.

Kapacitne bude obmedzený zatiaľ na 500 miest a, samozrejme, nebudeme môcť čakať žiadne kapely spoza veľkej mláky a rovnako ani zo žiadnej krajiny, ktorá bude označená za rizikovú. V pláne je pozvať 12-13 skupín a už prvé mená naznačujú, že pôjde o viac ako len malú akciu. Poľskí HATE či českí ROOT a HYPNOS znejú viac ako príjemne.

Varšavská legenda Hate patrí k najdlhšie pôsobiacim stáliciam poľskej extrémnej scény. Aj keď sa ich vystupovanie javí ako black metal (na ich živom vystúpení môžete vidieť lebky, warpainty a blasfémia sa na pódiu dá krájať), napriek tomu ide o prelínanie sa čierneho kovu do kovu smrtiaceho, ale po hudobnej stránke ostávame stále pri death metale.

Kapela bola založená v roku 1990. V súčasnosti v nej už nájdete len jediného pôvodného člena, a to speváka/rytmického gitaristu Adama The First Sinnera. Skupina má za svojich 30 rokov pôsobenia bohatú tvorbu. Vydali už jedenásť štúdiových albumov, pričom zatiaľ posledný im vyšiel v roku 2019 s názvom Auric Gates Of Veles.

Druhou legendou, ktorú si snáď budeme môcť vychutnať na zimnom Gothoome, budú českí Root. Skupina založená Jiřím Big Bossom Valterom patrí na metalovej scéne k priekopníkom čierneho kovu a jej otec zakladateľ tiež patrí k českej vetve Satanovej cirkvi. Ich vznik sa datuje ešte do druhej polovice 80. rokov. Podľa všetkého práve na zimnej edícii Gothoomu by sme mali Big Bossa vidieť na jeho poslednom slovenskom vystúpení.

Kapela Root vydala svoj zatiaľ posledný album v roku 2016 s názvom Kärgeräs – Return From Oblivion. Nie je to však posledný album Jiřího Valtera, keďže ten so svojím projektom BIGBOSS minulý rok vydal nahrávku s názvom Než zemřu, s ktorou sa chce rozlúčiť s metalovou scénou.

Zatiaľ najmladšou formáciou, ale aj tak už legendou, sú Hypnos z Uherského Hradišťa. Pri týchto menách však počet rokov na scéne nehrá až takú rolu ako skôr kvalita tvorby. Kapelu založili v roku 1999 bubeník Pegas a spevák/basgitarista Bruno. Na scéne sú v tejto formácii ,,iba“ o niečo viac ako dvadsať rokov, ale zakladatelia pôsobili na scéne omnoho dlhšie.

Počas svojho doterajšieho pôsobenia vydali päť albumov, z ktorých je najaktuálnejší z roku 2017 s názvom The Whitecrow. Ten ich v tvorbe výrazne posunul do temnejších vôd. Fanúšikov určite poteší, že kapela už pracuje na ďalšej nahrávke s názvom The Blackcrow. Jej vydanie sa pripravuje na jeseň tohto roku, takže vo februári ho už snáď predvedú aj naživo.

WINTER GOTHOOM
27. február 2021
MSKC Žiar nad Hronom
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←