Ak pre Kurta Cobaina nie strieborné plátno, tak aspoň spomienkový trailer

Zdieľať

Už niekoľko skvelých umelcov a nesmrteľných kapiel sa dočkalo dramatického spracovania príbehu o vzostupoch a pádoch po ceste na vytúžený rockový vrchol. Všetci máme ešte čerstvo v pamäti podarenú snímku Bohemian Rhapsody venovanú zosnulému spevákovi kapely Queen menom Freddie Mercury.  

Svoj film by si určite zaslúžil toľko milovaný a nenávidený KURT COBAIN. Frontman, skladateľ, gitarista a spevák bol hlavnou hnacou silou kapely NIRVANA. Tá definovala smer, ktorým sa rocková hudba uberala začiatkom 90. rokov a položila pevné základy rockovému subžánru grunge.

Až neuveriteľný raketový vzostup po druhom albume Nevermind mu spolu s jeho kapelou zaručil prakticky okamžite nesmrteľnosť a slávu. Drogy, svadba, depresie, dieťa a opäť drogy. Príbeh o ceste na vrchol nabral dramatický obrat, keď 8. apríla 1994 našli Kurta mŕtveho v jeho dome v Seattle.

Zomrel tri dni predtým na následky strelného poranenia hlavy. Skutočnosti okolo jeho smrti sú stále nejasné a doteraz existujú fanúšikovia, ktorí neveria, že to bol práve Cobain, ktorý stlačil spúšť na brokovnici obrátenej k jeho hlave .

20. februára by tento muzikant oslávil 53 rokov. K tomuto výročiu mu chalani z Teaser PRO pripravili spomienkový trailer. Aj keď tento film reálne neexistuje, mnohí z nás by si priali opak. Aj napriek faktu, že Kurt je tu zobrazený ako pravák, hoci v skutočnosti hral na „ľavoruké“ gitary.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←