Poznáme hlavné nominácie na Rádiohlavy 2019

Zdieľať

Udeľovanie cien Rádia FM Radio_Head Awards pre rok 2019 sa po ukončení prvej fázy hlasovania v kategóriách Album roka, Objav roka, Debut roka a Skladba roka presúva do ďalšieho kroku, a tým je oficiálne zverejnenie všetkých nominovaných umelcov v dvanástich kategóriách. Verejné hlasovanie za nominovaných interpretov na oficiálnej stránke cien www.radiohlavy.sk trvá do 1. marca.

V hlavnej kategórii Album roka sú nominovaní ULTRAZVUK s rovnomenným albumom, GLEB s nahrávkou Gauč Storytelling či WALTER SCHNITZELSSON so Sugar Kids Won’t Stop Screaming. Do top pätice sa zaradili aj KORBEN DALLAS s albumom Bazén, ktorý im produkoval britský producent Eddie Stevens. V nomináciách nechýba ani KATARÍNA MÁLIKOVÁ s nahrávkou Postalgia.

Medzi adeptmi na víťazstvo v kategórii Skladba roka je filmová pieseň JANY KIRCHNER Dunaj, skladby Doba doba a Červená armáda od skupiny BILLY BARMAN, pieseň Late night od minuloročného Objavu roka, kapely DON’T TRUST BUTTERFLIES, ale aj singel Loose of producenta FVLCRVM.

O sošku v kategórii Objav roka 2019 sa uchádzajú CURLY SIMON, ALAN MURÍN, KRISTÍNA MIHAĽOVÁ A JAKUB ŠEDIVÝ, SPACE CATS a projekt BRAINS FOR SALE.

V druhom kole sú všetky poslucháčske kategórie zúžené na pätice tých najlepších. O víťazoch v siedmich žánrových kategóriách už tradične rozhodnú odborné novinárske poroty.

Jednou z týchto kategórií je aj Hard and Heavy, v rámci ktorej sa o nomináciu uchádzalo viac než 50 nahrávok slovenských hudobníkov. Pestrofarebnosť domácej metalovej muziky sa pretavila aj do finálneho výberu piatich nahrávok, z ktorých si jedna v stredu 18. marca na slávnostnom udeľovaní cien v NTC v Bratislave odnesie výhernú sošku Miry Podmanickej.

Prehľad nominovaných:
Uvádzame len hlavné kategórie a kategóriu pre vás najdôležitejšiu – Hard and Heavy. Zoznam nominovaných vo všetkých dvanástich kategóriách nájdete na oficiálnej stránke.

Hard and Heavy 2019
Ceremony of Silence – Oútis
Čad – Zabi ma
Ions – Ions
Morna – Sentient Cultist
Stercore – Indifference

Album roka 2019
Gleb – Gauč Storytelling
Katarína Máliková – Postalgia
Korben Dallas – Bazén
Ultrazvuk – Ultrazvuk
Walter Schnitzelsson – Sugar Kids Won’t Stop Screaming

Skladba roka 2019
Billy Barman – Červená armáda
Billy Barman – Doba doba
Don’t Trust Butterflies – Late Night
FVLCRVM – Loose
Jana Kirschner – Dunaj

Debut roka 2019
Blanch – Delusion
Lyrik H – Ja
Milan André – Who Am I?
Nina Rosa – Discover
Ultrazvuk – Ultrazvuk

Objav roka 2019
Alan Murín
Brains For Sale
Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý
Space Cats
The Curly Simon

Album roka / Cena novinárov 2019
Gleb – Gauč Storytelling
Katarína Máliková – Postalgia
Korben Dallas – Bazén
Lyrik H – Ja
Ultrazvuk – Ultrazvuk

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←