Ramchat zverejnil prvú pieseň z chystaného vinylového EP

Zdieľať

Martinskí paganmetalisti RAMCHAT zverejnili klip k piesni Vertigo. Ide o B-stranu z chystaného vinylového sedempalcového EP Zmar, ktorý majú chalani pokrstiť 9. decembra na ich pripravovanom festivale KrutoFest 2023.

,,Je to už taká tradícia prekladať naše dlhohrajúce albumy krátkymi singlami. Toto bude v poradí už naša piata asfaltová platnička a opätovne sa bude jednať o limitovanú, ručne číslovanú edíciu, ktorá sa behom chvíle vždy vypredá a obratom sa tak stáva slušnou raritou,“ vyjadril sa gitarista a mozog Ramchat Hirax.

Ten je zároveň autorom hudby i textu piesne Vertigo. ,,Skladba začína pre nás netradične, priam orientálnou pasážou. Dal som si na mieru vyrobiť perzský cimbal, Juraj Hnilica, ktorý do piesne zároveň naspieval vokály, fúkol aj do didgeridoo, takže vznikli pre nás skutočne nové zvukové plochy. A textovo som mal na mysli skôr obraz trasu duše, nie krútenie hlavy. Vcítil som sa do kmeňového bojovníka, ktorý v zákope čaká na povel veliteľa vyraziť do boja a ísť zabíjať. V mene “viery”, iného postoja, pre rozhodnutie rady “múdrych”. Nikdy som nebol za agresívne riešenia problémov, deti nebijem a vojnu považujem za najväčší prejav hlúposti a nízkosti ľudstva. Mier,“ vysvetľuje Hirax.

Titulnú pieseň Zmar kapela zverejní týždeň pred festivalom KrutoFest. Ten sa uskutoční 9. decembra v DK Dražkovce za účasti kapiel Depresy, Tortharry, Ador Dorath, Krajiny hmly, Panychida, Dark Seal, Poludnica a Ramchat.

Zdroj: Ramchat/Hirax

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←