Rockový týždeň v kocke: Sabaton, Linkin Park aj Slipknot

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 6. – 12. november 2023

Jimmy Page prekvapil, keď sa po dvanástich rokoch postavil na pódium a na ceremónii Rock n‘ rollovej siene slávy zahral skladbu Linka Wraya Rumble.

Jay Weinberg po takmer desiatich rokoch už viac nie je bubeníkom Slipknotu. Skupina to oznámila na sociálnych sieťach. Ako dôvod uviedla, že sa kapela rozhodla urobiť kreatívne rozhodnutie a rozísť sa s Jayom. Zatiaľ nie je známe, kto ho nahradí.

Richie Sambora sa opäť nechal počuť, že je možnosť jeho reunionu s kapelou Bon Jovi. Podľa gitaristu je šanca, že by sa to mohlo stať v rámci osláv 40. výročia kapely.

Steven Wilson zverejnil nový videoklip k piesni Beautiful Scarecrow z nedávno vydaného albumu The Harmony Codex.

Bruce Dickinson bude herec. Zahrá si v hororovom filme Bjorn Of The Dead, kde hlavnú úlohu bude mať Abbatoir, tribute kapela ABBY. Autorom filmu je Bruceov syn Austin Dickinson.

Bývalý basgitarista Linkin Park Kyle Christner žaluje svoju ex-kapelu. Tvrdí, že mu dlží peniaze a kredit za to, že hral na viac ako dvadsiatich piesňach z raného obdobia Linkin Park. Tieto skladby sú súčasťou aj výročného box setu Hybrid Theory.

Sabaton spája sily s múzeami naprieč celým svetom. Kapela totiž práve v múzeách predstaví svoj nový historický film The War To End All Wars zameraný na 1. svetovú vojnu a obsahujúci piesne z ich rovnomenného albumu. Na Slovensku sú zapojené múzeá v Banskej Bystrici, Bytči a Spišskom Podhradí.

Poznáme nominácie na ocenenie Grammy pre rok 2024. V kategórii Najlepšie metalové vystúpenie sú nominovaní Disturbed (Bad Man), Ghost (Phantom Of The Opera), Metallica (72 Seasons), Slipknot (Hive Mind) a Spiritbox (Jaded). V kategórii Najlepší rockový album nominácie získali Foo Fighters (But Here We Are), Greta Van Fleet (Starcatcher), Metallica (72 Seasons), Paramore (This Is Why) aj Queens Of The Stone Age (In Times New Roman…). Ceny sa budú odovzdávať 4. februára 2024.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←