Angelus Cat Rescue pomôže Bystrickej mačačárni

Zdieľať

Organizátori pripravili piaty tohtoročný benefičný koncert pod hlavičkou Angelus – 8. decembra sa v Kultúrnom dome Podlavice fanúšikom predstaví kvinteto kapiel ACID FORCE, PATRIARCHA, HROBAR, BERSTUK a ADACTA.

Thrashová kométa ACID FORCE 10. mája ohlásila svoj návrat na scénu videoklipom k singlu Praise The Atom a znovu aktívne koncertuje po takmer štvorročnej odmlke. Fanúšikom naživo predstaví aj skladby z nového albumu World Targets In Megadeaths, ktorý vyšiel 3. novembra, 2023. Na Angelus Cat Rescue zažije Banská Bystrica comeback tejto skvelej kapely.

Do Banskej Bystrice sa po dlhšej dobe vracia kapela PATRIARCHA (progresívny/melodický death metal). Jej zatiaľ posledný album Tumulus (2021) zaznamenal pozitívny ohlas u fanúšikov aj recenzentov a kapela patrí medzi koncertne najaktívnejšie – v tomto roku sa predstavila na turné po boku Doomas, vystúpila na veľkých letných festivaloch ako Rock pod Kameňom či Topfest.

BERSTUK na začiatku zapustil svoje korene v Likavke ako jednočlenná kapela. Po vydaní prvého dema Vláda rukou smrti sa do kapely pridal vokalista a spolu vydali debutový album Keď Korene Vyrašia. Momentálne je BERSTUK už päťčlenná kapela hrajúca black metal s pestrými melódiami a miestami nezvyčajnými riffmi – aj o tom sa budete môcť presvedčiť začiatkom decembra na Angelus Cat Rescue. Zostavu kapiel doplnia HROBAR (crossover/thrash) a ADACTA (hardcore/crust/metal).

Celý výťažok z koncertu bude venovaný Bystricke mačačárni. Jej kritickú situáciu vysvetľuje Barborka Šingerová: „Náš najväčší problém sú financie, neustále… Každý mesiac platíme veterinárov (3000 – 5000€, podľa prípadov a „šťastia“), potrebujeme kupovať krmivo (500 – 1000€), podstieľku a plienkové podložky (800-1000€) a to nerátam ešte deky, tkaniny, peliešky. Tie občasne dostaneme, ale, bohužiaľ, ľudia viac podporujú psie útulky a nosia to najmä tam. K tomu potrebné veci ako výmena a obnova škrabadiel, kedže akurát prichádzame do bodu, že sa nám rozpadnú posledné. Tento rok podpora klesla a neustále klesá. Nedokážeme aj napriek výzvam nájsť viac ako troch, zázrakom možno piatich ľudí, ktorí nám pošlú krmivo, keď pýtame… Je to veľmi smutné. Chápeme problémy súčasnej doby, peňazí nie je nazvyš, ale pravidelne pár eur mesačne snáď ľudia vedia obetovať aj mačkám…“

Je jasné, že to v dnešnej dobe ani zvieracie útulky nemajú jednoduché, tak veríme, že fanúšikovia metalu spoločnými silami pomôžu čo najvyššou sumou a okrem toho opäť raz spoja príjemné s užitočným.

Zdroj: Angelus Fest

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←