Ramchat pokrstí nový album už o pár dní

Zdieľať

Pagan black/deathmetalový RAMCHAT už 18. novembra pokrstí vo vrútockom RC Mlyne svoj nový album Krveľ. Rovnako tak v ten istý večer pokrstí svoju prvotinu Castellum aj žilinská mystic black/heavymetalová Warna. Obom kapelám bude robiť spoločnosť blackmetalový Sorgoth a pagan heavymetalová Poludnica.

A čo vlastne znamená slovo Krveľ? Na to odpovedal Hirax, kapelník martinských Ramchat: „Krveľ je označenie kameňa, tmavozeleného chalcedónu s jemnými červenými fliačikmi. Odborne ho volajú heliotrop. Jedna slovenská heavymetalová kapela ho už použila pre svoj názov – Hematit. Ale krveľ znie lepšie. Tento nerast dodáva silu, vitalitu a sebadôveru. Naši predkovia ho nosili aj na posilňovanie intuície.“

Ramchat tesne pred krstom stihol ešte zverejniť lyric video k piesni Mord. „Niet peňazí na drahé klipy, a tak sme sa rozhodli pre lyric video ako poslednú prezentáciu chystaného albumu Krveľ, lebo album vyjde 18. novembra. Pieseň Mord je príbehová skladba, kde som sa textovo pohral so starým známym motívom, kedy človek uzavrie s démonmi zmluvu, len aby dosiahol to svoje. V tomto prípade ide o pomstu za svojho syna,“ prezradil Hirax.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←