Slovensko zasiahne fínsky uragán Beast In Black

Zdieľať

Fínsky uragán BEAST IN BLACK mieri na Slovensko, aby aj našim fanúšikom predviedol naživo svoju najnovšiu šou a tretí štúdiový album Dark Connection, ktorý uzrel svetlo sveta v októbri 2021. Kvinteto muzikantov ešte nemalo možnosť prezentovať pred fanúšikmi tento album, kvôli pandémii sa turné viackrát presúvalo. 

„Po mnohých odkladoch turné a nádeji na lepšie časy, sme radi, že konečne môžeme oznámiť európske turné, na ktorom predstavíme náš nový album Dark Connection. Poďte sa pripojiť a užiť si poriadnu zábavu a radosť naprieč celou Európou,“ odkazuje kapela svojim fanúšikom. 

Fantastickou správou je, že ich chystané turné v prvej polovici roka 2023 neminie ani Slovensko. Beast In Black vystúpia v bratislavskom MMC vo štvrtok 16. marca 2023.

Dark Connection je tretím štúdiovým albumom kapely, ktorá je na scéne od roku 2015. Založil ju Anton Kabanen po tom, ako opustil skupinu Battlee Beaast. Už ich debut Berseker z roku 2017 spôsobil na scéne poriadny rozruch. Nie nadarmo si ich ako predkapelu vzali na svoje turné svetoznámi krajania Nightwish. 

A to im poriadne pomohlo. Počet ich fanúšikov začal rásť. Album From Hell With Love z roku 2019 upevnil ich postavenie a obľúbenosť. A v októbri 2021 vypustili do sveta zatiaľ posledný album Dark Connection

Kombinácia melodiky, silných gitarových základov s doslova až popovo-diskotékovými a hymnickými refrénmi nenechá nikoho chladným. Ťahúňom kapely je grécky spevák Yannis Papadopoulos s fantastickým hlasovým rozsahom. Ich koncerty sú plné energie, rýchlosti, ekvilibristiky a hymnických popevkov s vydarenou pódiovou šou. A presne na tú sa môžeme tešiť aj u nás na Slovensku. 

Yannis Papadopoulos, Anton Kabanen, Kasperi Heikkinen, Máté Molnár a Atte Palokangas prednedávnom oznámili, že špeciálnym hosťom na ich európskom turné bude populárna grécka powermetalová kapela FIREWIND na čele s hviezdnym gitaristom Gusom G. Tento skvelý gitarista je známy predovšetkým pôsobením v sólovej kapele Ozzyho Osbournea ako aj v kapelách Mystic Prophecy, Arch Enemy a Dream Evil.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←