Ramchat musel zrušiť Krutofest, ale má nový singel

Zdieľať

Kapela RAMCHAT bola vonkajšími okolnosťami donútená, rovnako ako mnoho iných organizátorov, zrušiť druhý ročník festivalu KrutoFest 2020, ktorý sa mal uskutočniť 6. júna v Martine.

Avšak s prácami na novom albume neustala a práve dokončuje mastering chystaného materiálu, ktorý plánuje vydať na jeseň tohto roka. Jednou z lastovičiek albumu je aj pieseň Matka ZEM, ktorú skupina zverejnila len pred pár dňami.

,,Text piesne som napísal začiatkom zimy 2019 a pojednáva o tom, ako nezodpovedne sa správame k našej matke, hosťujúcej Zemi. Korona neprišla len tak, veľa nás prišla naučiť a celosvetová stopka pre ľudstvo je aj o tom, aby sme si uvedomili náš devastujúci prístup k zvieratám, hmyzu, včelstvu, rabovaniu drevín a lesov, výroby nových a nových chemikálií, ktoré lejeme do žíl našej milovanej planéty, obrovskej produkcii plastov, z ktorých odpadkov je už v Atlantickom oceáne ostrov veľkosti polovičky Francúzska… Extrémny konzum, premrštená chemizácia a prehnaná industrializácia zanecháva za nami spúšť pre naše deti. Všetci sa zamyslime a zmeňme naše konanie,“ vyjadril sa Hirax, líder paganmetalového Ramchat.

Singel sprevádza videoklip plný nádherných záberov na prírodu.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←