Billie Joe Armstrong počas karantény nezaháľa, pripravil šesť noviniek

Zdieľať

Frontmana GREEN DAY Billieho Joea Armstronga pri tvorbe nezastavil ani koronavírus. Zvyšným členom skupiny (Mike Dirnt a Tré Cool) je pripravený ukázať šesť nových nápadov na hudobné projekty. Na začiatku tohto mesiaca dokonca kapela nečakane predstavila svoje nové EP Big Otis Guitar Mix, na ktorom sa nachádzajú tri piesne – Lazy Bones, Wild One Oh Love.

„Pracujem na nových piesňach, mal som premyslených veľa melódií, a tak som ich začal písať. Napísal som asi šesť skladieb, odkedy sa začalo toto všetko,” hovorí Billie, narážajúc na pandémiu. „Neviem, kedy budeme s Mikeom a Trém opäť spolu, taktiež sú v karanténe, no dúfam, že sa čoskoro dostaneme všetci do štúdia, spoločne s naším producentom.”

Odhliadnuc od tvorby nových trackov pre Green Day trávi Billie čas v karanténe rovnako ako všetci ostatní. Televízia, knihy a veľa času s rodinou. „Som doma tak ako všetci ostatní na tejto planéte a čakám, čo sa bude diať ďalej. Pozerám The Office, punkové a rockové dokumenty, snažím sa trochu čítať a tráviť čas s mojimi psami. Moja žena Adrienne a ja sme zavretí v dome celý čas.”

Hudobník však vyjadruje aj určité obavy v súvislosti s touto globálnou krízou. Úmrtnosť v Spojených štátoch amerických narastá a Billie navyše musel istú dobu udržiavať odstup od svojich dvoch synov, keďže tí predtým cestovali po Európe. „Cítim sa tak trochu stratený, no myslím, že väčšina ľudí sa teraz snaží robiť správnu vec a byť hlavne s rodinou a priateľmi. Zo začiatku to bolo naozaj ťažké, pretože som nemohol vidieť mojich synov Jacoba a Joeyho. Vtedy som trávil čas len s Adrianne. Keď ste donútení byť v karanténe a držať si odstup od rodiny, tak si uvedomíte, že beriete ako samozrejmosť veci, na ktorých vám záleží najviac.”

Zdroj: loudwire.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←