Rage prídu na Slovensko predstaviť nový album už o pár dní

Zdieľať

Keď Peter „Peavy“ Wagner založil ešte v roku 1984 skupinu Avenger, neskôr premenovanú na RAGE, sotva by stavil zlámaný groš na fakt, že sa ešte v roku 2020 bude túlať po svete s kapelou a nahrávať albumy. Túto stávku by zaručene prehral. Za tie roky Rage nahrali 25 štúdiových albumov a stále neúnavne koncertujú po celom svete.

Počas svojich potuliek sa tento metalový trojlístok zastaví aj v košickom Collosseu a zvolenskom Kulturáku, kde dorazí v zostave Peavy (basgitara), Marcos Rodriguez (gitara) a Vassilios „Lucky“ Maniatopoulos (bicie). Toto nadupané trio si na turné pozvalo aj hostí. Pred hlavnými hviezdami večera si zahrá symphonicmetalové kvarteto SERENITY a nemecká metalová päťka VANISH. Vo Zvolene sa k nim pridajú aj martinskí powermetalisti EUFORY.

Rok 2019 bol pre Rage výnimočný. Kapela v lete oslávila narodeniny špeciálnymi koncertmi s projektom Lingua Mortis Orchestra (Rage sa ako jedni z prvých nebáli spojiť metal a živý symfonický orchester). Symbolickým sfúknutím 35 sviečok na ich narodeninovej torte bol výročný set na festivale Wacken.

Rok 2020 znamená pre Rage novú epizódu. Prináša im svetové turné, koncerty na viacerých európskych festivaloch a celkom čerstvý, len teraz v januári vydaný 25. štúdiový album nazvaný Wings Of Rage, ktorí prídu 20. februára predstaviť do Košíc a hneď o deň na to 21. februára aj do Zvolena..    

RAGE, SERENITY, VANISH
20. február 2020
Collosseum, Košice
FB udalosť
Vstupenky

RAGE, SERENITY, VANISH, EUFORY
21. február 2020
Dom kultúry ŽSR, ZVolen
FB udalosť
Vstupenky

Zdroj: Natália Novotná/text

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←