Kam na koncerty: 14. – 16. február 2020

Zdieľať

Tento víkend bude zrejme hlavne oslavou pre všetkých zaľúbencov, lebo veď viete, deň sv. Valentína. Pokiaľ však tento sviatok neoslavujete, možno si skôr za svoj vezmete ďalší význam tohto dátumu. Je to totiž i deň darovania kníh. Ale ak vám nevyhovuje ani jedno z tohto, potom si len zájdite na koncert ako v každý iný piatok.

Ešte si dajme historické okienko. V roku 1779 v tento deň Havajčania zabili Jamesa Cooka a v roku 1876 si Alexander Graham Bell aj Elisha Gray dali patentovať vynález telefónu. V 20. storočí (1929) sa odohral ešte aj Svätovalentínsky masaker, keď v Chicagu zavraždili 7 ľudí, z toho 6 pochádzalo z gangu konkurenčného tomu Al Caponeho.

V roku 1972 tento deň v Los Angeles vyhlásili za deň Steppenfwolf po tom, čo skupina ohlásila rozpad. O rok neskôr David Bowie skolaboval na koncerte v New Yorku kvôli totálnemu vyčerpaniu. A azda najzaujímavejšiu pikoškou je, že na Valentína v roku 1984 sa Elton John oženil s Renatou Blauel. Ich manželstvo trvalo štyri roky.

Štyridsiatedruhé narodeniny slávi aktuálny live bubeník Gorgoroth Vegard Larsen vystupujúci pod menom Vyl. O rok menej ako Vyl dnes dosahuje brat gitaristu Limp Bizkit Wesa Borlanda Scott Borland, ktorý sa podieľal i na tvorbe troch albumov skupiny.

14. február (piatok)
Košice – Collosseum Club – MOTÖRHEAD REVIVAL (In Memory Lemmy Kilmister)
Praha – Tipsport Arena – FIVE FINGER DEATH PUNCH, MEGADETH, BAD WOLVES
Trenčín – Klub Lúč – ATTACK OF DEATH
Viedeň – Stadthalle – SLIPKNOT, BEHEMOTH
Vrútky – RC Mlyn – U2 REVIVAL

15. február (sobota)
Bratislava – Kulturák Klub – KULTURÁK FEST
Bratislava – Pivovar u Ábela – AC/DC REVIVAL
Bratislava – Randal Club – MOTÖRHEAD REVIVAL (In Memory Lemmy Kilmister)
Brno – Melodka – HEATHEN ASSAULT OVER BRNO II.
Poprad – Rock Fabric – BLACK VALENTINE VOL. 4

16. február (nedeľa)
Bratislava – Nová Cvernovka – SHALLOV, MARHULE, DECILITR RUMU, 1000 PSOV

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←