Prekonal dlhohrajúci debut Cycles Of Revocation ich EP? (recenzia)

Zdieľať

Českí oldschooloví deathmetalisti CYCLES OF REVOCATION na scénu vstúpili svojím prvým EP Songs Of Vomiting Mind v roku 2019. Smer, akým sa chcú uberať, ale zadefinovali vlani dvojicou skladieb združených v ďalšom EP Cursed By Own Fate, ktoré sa im skutočne vydarilo. Keď vydali svoj dlhohrajúci debut Predestination, nemohol som si túto udalosť nechať ujsť.

V gradujúcom úvode titulnej skladby ma zaujalo hlavne pár sekúnd, kde sa prelína symfonická časť s nástupom elektrickým gitár. Páni to prepojili ozaj šikovne. A ak by ste hneď nato čakali besné klincovanie, tak vás sklamem (alebo poteším?), ale nedočkáte sa. Výborný rytmus sprevádzaný revom gitár a surovým vokálom vás dovedie až k melodicky zaujímavému gitarovému sólu. Podobne je svojím rytmom a gitarovými partami zaujímavá aj It´s Time.

Na albume ma navyše zaujala výrazná basová gitara. Všimnúť si ju najlepšie môžete v skladbách Circle Of TimeDesperation. V druhej menovanej sa dostane do popredia ešte o čosi viac, pretože jej part znie priam sólovo.

Mnohé skladby na mňa pôsobia oveľa technickejšie, než som bol doteraz u kapely zvyknutý. Obsession a Edge Of Life sú najlepšími príkladmi. Sú plné zložitých riffov a zmien rytmu. Ale na albume sa, samozrejme, nájdu aj priamočiarejšie deathmetalové vypaľovačky. Napríklad No More Lies And Fear či True Lies, kde spevák zabŕda vokálom takmer do grindu.

Bodku za albumom tvorí vyše desaťminútová inštrumentálka Afterworld. Najdlhšiu skladbu albumu otvára neoklasicistický gitarový úvod, ktorý sa opäť vráti v závere. Na začiatku ho pretne hutný gitarový riff a bicie, cez ktoré sa prepletajú gitarové sóla. Na konci ho zas vystrieda sólo klavíra so sláčikovou harmóniou v pozadí, ktorá mu dodáva mierne blackmetalovú atmosféru.

Predestination je prechádzkou extrémnejšími metalovými subžánrami. Cycles Of Revocation vás prevedú od oldschoolového death metalu k technickému death metalu skladbami, ktoré oplývajú surovým, ale veľmi moderným zvukom. Nepatrné grindcoreové a blackmetalové nuansy túto cestu ešte viac ozvláštnia a dodajú skladbám šmrnc. Myslím si, že dlhohrajúci debut sa kapele vydaril a kvalitou je na míle vzdialený EP Songs Of Vomiting Mind. Ale naposledy ma s Cursed By Own Fate predsa očarili o trochu viac.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←