CYCLES OF REVOCATION: Plánovaná doska bude asi to naj, čo sme kedy urobili

Zdieľať

Česká deathmetalová formácia CYCLES OF REVOCATION vydala prednedávnom svoj nový promo singel pod názvom Cursed By Own Fate, ktorý obsahuje dve skladby. Svojim fanúšikom chcela kapela ukázať, že po vydaní EP Songs Of Vomiting Mind nezaspala na vavrínoch a čas bez koncertov využíva na svedomitú prácu. O starších počinoch, ale aj pripravovanej novinke a mnohom inom sme sa porozprávali s gitaristom a autorom všetkých skladieb Romanom Krejčím.

Vlani ste vydali svoje debutové EP. Tento rok v júni uzrelo svetlo sveta aj vo fyzickom formáte na CD. Ako ho s odstupom času hodnotíš? A aké ohlasy fanúšikov a recenzentov naň boli, keď to takto po polroku zosumarizuješ?
Myslím, že debutové EP sa nám veľmi podarilo. Ja som s ním spokojný. Je to predsa duch môjho srdca. Takže moja srdcovka. Počul som ho už toľkokrát a vôbec ma neomrzelo. Práve naopak, mám ho rád čoraz viac. Myslím, že čo sa týka štýlu, je dosť bohaté. Je tam mnoho chytľavých melódií, ako rýchlych a tvrdých, tak aj precítených a pomalých, čo je pre poslucháča veľké plus.
Čo sa týka recenzií, tak bola len jedna. A to priamo od teba a povedal by som, že znela dosť dobre. Myslím, že si to napísal pekne. Za nás veľká spokojnosť. Ohľadne fanúšikov môžem povedať, že všetci sú úplne spokojní a že sa im skladby veľmi páčia. Nielen vďaka tomu, že hráme starý oldschoolový death metal. Myslím, že naša muzika má čo ponúknuť a preto sa páči.

Ešte v októbri ste prišli s dvoma novými skladbami, ktoré ste spolu s introm združili v promo pod názvom Cursed By Own Fate. Prečo ste sa rozhodli pre takýto „singlový“ formát?
Skôr šlo o to, že skladby majú iný potenciál a že sa trochu líšia, čo sa týka štýlu. Veľmi nenadväzujú na prechádzajúcu dosku. A tiež nám šlo o to osloviť fanúšikov, že sa niečo deje, že neleníme a že pilne pracujeme na nových skladbách. Tak prečo nevyhodiť ochutnávku v podaní dvojsinglu. Myslím, že to bola dobrá voľba a trefa do čierneho.

Máte v pláne natočiť k niektorej z týchto piesní videoklip?
Videoklip v pláne rozhodne je, ale, bohužiaľ, ani k jednej skladbe z proma Cursed By Own Fate. Aj keď skladba This Day To Die by si klip rozhodne zaslúžila. Ale skôr dáme prednosť skladbám z pripravovanej dosky, ktorú plánujeme na rok 2021.

Pripravujete promo aj v podobe CD, respektíve sedmičkového vinylu, ktorý je pre tento formát ako stvorený?
V pláne máme naozaj iba limitku. Pár kusov a len na CD. Skôr na propagáciu a pre pár skalných fanúšikov. Aj keď v sedmičkovom formáte na LP by to bola bomba a mnoho fanúšikov by to určite ocenilo. Ale teraz sa asi skôr sústredíme na nový album. Potom sa uvidí, pre čo sa rozhodeneme. Či pre CD alebo pre vinyly.

Spomínaš nový album. Prečo ste sa potom rozhodli svoje novinky ponúkať fanúšikom spočiatku takto v odrobinkách? Najskôr EP, teraz promo singel. Prečo nie hneď album?
Určite to nebol zámer, ale inak to tentokrát nešlo. Na EP Songs Of Vomiting Mind som bol nútený si muzikantov najať, aby som dokončil to, čo už som mal dávno rozpracované. Až potom sa na mňa usmialo šťastie a stretol som tých správnych ľudí a čo nevidieť vzniklo promo Cursed By Own Fate 2020. Dnes už viem, že plánovaná doska 2021 bude asi to naj, čo kedy Cycles Of Revocation urobili! A to len vďaka tomu, že sme silná zostava.

Vieme teda, že dlhohrajúci debut skutočne pripravujete. Budú na ňom aj skladby z proma, prípadne niektoré skladby z EP?
Áno, je to tak. Naozaj drieme na nových skladbách na náš debutový album, ktorý bude z môjho pohľadu ozaj nadupaný a rozmanitý. Určite žiadne skladby z EP alebo Proma 2020 na novej doske nebudete počuť. Budú tam len nové skladby a verte, že sa naozaj máte na čo tešiť.

Kedy by mala novinka vyjsť?
Pokiaľ všetko pôjde tak, ako je v pláne, čo zatiaľ ide, tak by nová doska mohla byť vonku v lete 2021.

Prezradíš čitateľom aj nejaký ďalší detail? Napríklad názov albumu?
Názov ani iné podrobnosti určite neprezradím. Môžem len povedať, že doska bude obsahovať deväť nových skladieb.

Súčasná situácia kapelám nedovolí robiť to, čo majú najradšej – koncertovať. Ako tento fakt zasiahol Cycles Of Revocation?
Čo na to povedať. Je to divná doba. Snáď sa už čoskoro dočkáme a bude všetko ako predtým. Samozrejme, nám koncerty veľmi chýbajú, pretože to je tá najväčšia odmena za všetko úsilie a čas, ktorý do hudby vkladáme. Preto to robíme. Pre radosť a hlavne pre možnosť hrať naživo.
Kým začal zákaz koncertov, tak sme veľa akcií v pláne nemali. Takže sme mali dosť času na rekapituláciu starých skladieb a tvorbu nových. Nijako nás to nerozhodilo.

Aký je tvoj názor na streamované koncerty? Išiel by si do niečoho takého?
On-line koncert je v tejto neľahkej covidovej dobe asi to jediné, čo nám muzikantom ostalo. Lepšie zahrať takto než vôbec. Myslím, že by som si to pokojne niekedy skúsil, pokiaľ by bola príležitosť. Aj keď to asi nie je ono, ale prečo to odsudzovať. Nemám s tým žiadnu skúsenosť. Nikdy som nebol súčasťou takéhoto vystúpenia.

Máte už nejaké koncerty naplánované na rok 2021?
Na rok 2021 už zopár akcií v pláne je, ale priestor ešte máme. Takže pokiaľ by nás niekto chcel niekam pozvať, tak sa ozvite na FB stránku Cycles Of Revocation. Dúfame, že sa celá situácia upokojí a bude ešte lepšie ako bolo.

Aké ďalšie plány máte v najbližšej budúcnosti?
Robiť dobrú muziku tak ako doteraz. Pilne cvičiť, drieť na sebe a makať, makať, makať!

Čo by si odkázal fanúšikom kapely Cycles Of Revocation, ktorí sa dočítali až sem?
Vďaka, že ste. Vďaka za podporu. Všetkým prajem veľa zdravia a naďalej počúvajte dobrú muziku. Metalu zdar!

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←