Piráti Alestorm vydávajú prvý singel a video z nadchádzajúceho albumu

Zdieľať

ALESTORM sa práve vylodili s úplne novým singlom Treasure Chest Party Quest, ktorý je z nadchádzajúceho albumu Curse Of The Crystal Coconut. Toho sa dočkáte 29. mája prostredníctvom Napalm Records. Kapitán Christopher Bowes transportuje poslucháčov rovno do iného sveta, samozrejme, typickým spôsobom Alestorm – so sakramentsky dobrým rumom podčiarknutým údernou melódiou a chorálom opitých pánov mora.

Prídu si po vaše truhlice s pokladmi počas takej šialenej párty, po ktorej si zrejme ani nespomenú, že vás okradli. Okamžite sa namotáte na chytľavý refrén a celú pesničku už nedostanete z hlavy minimálne niekoľko týždňov.

Treasure Chest Party Quest je sprevádzaná audiovizuálom urobeným v typicky chaotickej a farebnej móde Alestormu. Teplákové súpravy, gamblovanie, športové autá, novorodeniatka a množstvo ďalších vecí je tu len pre zábavu.

O klipe kapela povedala: ,,Snažili sme sa urobiť video, z ktorého bude unesených toľko fanúšikov, koľko to len pôjde. A myslím, že sme uspeli! Skladba je o tom, ako sa narodíte, zapredáte sa a jazdíte na otrasných juhoslovanských autách. Prosto sú tam všetky klasické elementy pirátskeho metalu!”

To by bola nová skladba. Ale čo nový album? Chľastacia skupina pirátskeho metalu je späť, aby zase raz špinavým suchozemcom ukázala, čo je zač. Curse Of The Crystal Coconut (no čo, Indiana Jones mal krištáľovú lebku, Alestorm zase majú krištáľový kokos), bude obsahovať jedenásť skladieb s nefalšovaným, chaotickým puncom Alestormu, ktorý vás posadí na zadok.

K tomu si ešte pripočítajte ako bonus aj niekoľko skvelých hudobných hostí ako Ally Storch zo Subway To Sully, ktorá počas celého albumu hrala pre pirátov na husliach, a Captain Yarrface z Rumahoy.

Hymna, ktorá musí byť na každej párty, Treasure Chest Party Quest, zavedie poslucháča na dobrodružstvo v krčmách najvzdialenejších kútov Tortugy, kde vám bude sprievodcom unikátny humor Christophera Bowesa.

Živá skladba Chomp Chomp, v ktorej započujete vokály Vretha z Finntrollu, vám môže spôsobiť to, že už nikdy nebudete chcieť vyplávať na otvorené more, ale nepochybne vás prinúti k tancu svojou návykovou melódiou.

Pirate Metal Drinking Crew je ďalšou hymnou albumu, ktorá vám rozhýbe údy chytľavým rytmom a namotávaním. No dajte si pozor, aby ste nenaštvali veľkého piráta Scurvyho, lebo potom by mohol vypustiť prekliatie krištáľového kokosu s brutálnymi riffmi Pirate’s Scorn.

Nech už vás album prinúti naraziť si čerstvý kokos a vypiť jeho vodu alebo si len otvoríte vychladené pivo, nepochybne vás zavedie na divokú pirátsku eskapádu. Pre extra dobrodružných pirátov Alestorm vydá aj 2 CD mediabook s prevratnými interpretáciami všetkých skladieb nahrávky v štýle 16. storočia.

Alestorm – Curse Of The Crystal Coconut:
1. Treasure Chest Party Quest
2. Fannybaws
3. Chomp Chomp
4. Tortuga
5. Zombies Ate My Pirate Ship
6. Call Of The Waves
7. Pirate’s Scorn
8. Shit Boat (No Fans)
9. Pirate Metal Drinking Crew
10. Wooden Leg Pt. 2 (The Woodening)
11. Henry Martin

Zdroj: Napalm Records

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←