P.O.D. potvrdia slovenskú premiéru dvojnásobne

Zdieľať

Bude leto s koncertmi alebo nie? Dúfajme, že áno, pretože v júni sa dočkáme premiéry, a to hneď dvojnásobne potvrdenej koncertmi na západe i východe. Ak sa nič nezmení, tak sa k nám dovalia P.O.D., aby 23. júna vystúpili v pezinskom amfiteátri a 28. júna zase v košickom Collosseu.

AKTUALIZÁCIA: Koncerty boli preložené na rok 2021 – v Pezinku kapela vystúpi 9. júna a v Košiciach 12. júna.

PAYABLE ON DEATH, známejší skôr pod skratkou P.O.D., patria ku generácii numetalovej vlny kapiel 90. rokov, ktoré sa do povedomia milovníkov tohto žánru zapísali veľkými písmenami. Skupina vznikla v roku 1992 a z pôvodnej zostavy v nej dodnes zotrvávajú traja členovia – Wuv Bernardo (bicie, rytmická gitara, sprievodné vokály), Sonny Sandoval (vokály), Marcos Curiel (hlavná gitara, programovanie, sprievodné vokály). Dopĺňa ich ešte basgitarista Traa Daniels a dvaja tour hudobníci Sameer Bhattacharya (keyboard, sprievodné vokály) s Jonnym Beatsom (bicie).

Počas doterajšej kariéry skupina zaznamenala množstvo úspechov. Trikrát ich nominovali na cenu Grammy a ich skladby si často môžete všimnúť ako podmaz v rôznych filmoch. Albumovo zlízli smotanu už treťou štúdiovkou The Fundamental Elements Of Southtown z roku 1999, ktorá sa rok po vydaní stala platinovou.

V rovnakých šľapajách išla aj nadchádzajúca nahrávka Satellite, ktorá získala platinové ocenenie rovno trikrát aj vďaka tomu, že obsahovala dve dnes už notoricky známe skladby Alive a Youth Of The Nation. Zatiaľ posledný album P.O.D. vydali v roku 2018 pod názvom Circles.

Názov ostatného albumu má pre vokalistu Sonnyho hneď viacero významov: ,,Jednou z mojich myšlienok pri tom bolo – Kámo, je toto novým začiatkom P.O.D. alebo len krásnym koncom?“ Ale keďže jeden zo singlov danej nahrávky Listening For The Silence dosiahol pekné 25. miesto v rebríčku mainstreamových rockových skladieb Billboard, skôr sa dá hovoriť o novej ére tohto zoskupenia.

A tú by mali prísť predstaviť aj k nám. Keďže P.O.D. sa už prisľúbili, že prídu na Slovensko, nám iba zostáva dúfať, aby ich premiéru v našich končinách nezmarila aktuálna pandémia.

P.O.D.
9. jún 2021
Amfiteáter, Pezinok
FB udalosť

P.O.D.
12. jún 2021
Collosseum, Košice
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←