NoControl debutovali albumom na netypickom nosiči

Zdieľať

To svet nevidel je názov debutového albumu kapely NOCONTROL, ktorá je právom označovaná za horúce želiezko v ohni slovenského metalu. Navyše vychádza na netypickom nosiči.

Zaujímavosťou je, že album mali chalani nahraný už skôr, no tesne pred vydaním prišlo v kapele k zmene na poste speváka, a tak sa rozhodli ešte ho nevydať a po dohode s vydavateľom ho celý prespievať s novým spevákom Elom Schronkom, ktorý sa skladby naučil a naspieval v rekordnom čase. A nielen to! Pri nahrávaní vzniklo aj niekoľko nových skladieb a úvodný singel k tomuto albumu, skladba Niekto iný je práve jednou z nich.

No Control nezvolili vydanie na CD nosiči, ale na špeciálne vyrobenom USB kľúči v krásnom balení. Ako sami hovoria, nových vecí sa neboja ani v tomto smere. Okrem hudby a textov je obsahom kľúča aj päť videoklipov. Mnohé skladby z albumu sú už fanúšikom dobre známe nielen z koncertov, ale aj zo sociálnych sietí či rádiového éteru.

Na albume sa v dvoch skladbách objavil hlas Igora Belaja (ex-The Paranoid). Medzi textármi však nájdete aj mená ako Michal Žitňanský (Zoči Voči) či Vlado Krausz, alebo Miro Jurika. To svet nevidel sa nahrával v štúdiách Randal Factory pod producentským dohľadom Jimiho Cimbalu.

Vzhľadom k aktuálnej situácii v súvislosti s opatreniami voči Covid-19 sa No Control rozhodli priblížiť svojim fanúšikom aj prostredníctvom hudobných streamov. Aj napriek pôvodnému zámeru zverejnili touto formou album už teraz. V najbližších dňoch NoControl avizovali aj zverejnenie albumu na sociálnych sieťach. Trinásť skladieb spievaných v slovenčine by určite nemalo ujsť pozornosti žiadneho fanúšika nabrúsených gitár, úderných bicích a chytľavých refrénov.

Zdroj: Randal Agency

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←