No Control experimentovali so zvukom 80. rokov. Výsledkom je nový singel

Zdieľať

Moje Planéty je novinka kapely No Control, ktorá štýlovo evokuje osemdesiate roky, no zároveň je to moderne znejúca skladba, ktorá už tradične vznikla v hudobnej produkcii Randal Group, dlhodobo patriacej k produkčnej elite nielen na Slovensku.

Autorom hudby je Jimi Cimbala a pod textom skladby je podpísaný Igor Belaj, pre ktorého to nie je prvá spolupráca s No Control. „Igorovi sme poslali hudobný podklad, ktorý ho hneď oslovil. Pripravil pre nás nádherný text, s ktorým som sa okamžite stotožnil a spoločne sme dotvorili aj melódiu spevu,“ prezradil frontman kapely Elo Schronk.

Obdobie „osemdesiatok“ bolo hudobne veľmi výrazné a čerpá z neho aj množstvo súčasných umelcov. Možno aj preto sa táto štvorica hudobníkov rozhodla spojiť prvky tejto dekády s moderným zvukom a vytvoriť tak skladbu, ktorá vie zaujať už na prvé počutie.

„Posledné obdobie nám poskytlo dosť času na to, aby sme si s kapelou vyskúšali niečo nové. Našu rastúcu potrebu posunúť sa ďalej sme nevedeli ignorovať a to so sebou prinieslo aj nové hudobné experimenty,“ komentoval spoluautor skladby Jimi Cimbala.

Aj túto novinku No Control spojili s už tradične výborným a štýlovým vizuálom. Videoklip vznikol v réžii Radima Věžníka v Pražských filmových štúdiách FZG. Pre Radima je to už tretia spolupráca s touto partiou.

Zdroj: Juraj Valkovič/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←