Sonata Arctica sa hlási s akustickým albumom

Zdieľať

SONATA ARCTICA sa radí medzi najznámejšie powermetalové kapely z Fínska. Niektorí ju majú radi, iní zasa nad ňou ohŕňajú nosom. Jeden z dôvodov by mohol byť, že kapela za roky pôsobenia na hudobnej scéne stihla vyskúšať od ultrazvukového speed metalu cez epický power metal až po hardrockové kompozície asi všetky polohy. Tým pádom tieto zmeny nemuseli sadnúť každému fanúšikovi. Navyše podľa vokalistu Tonnyho Kakka je teraz ten správny čas vydať akustický album.

Mimo zopár akustických verzií našich pesničiek zverejnených počas uplynulých rokov bolo turné Acoustic Adventure Tour v roku 2019 prvým impulzom pre vydanie celého albumu. Možno aj dvoch albumov. Aspoň pre začiatok. Naše piesne boli vždy založené na melódiách, čo vlastne uľahčilo proces aranžovania do akustickej podoby.“

Album bude niesť názov Acoustic Adventures – Volume One a von sa dostane v októbri tohto roku. Jeho nasledovník je plánovaný už hneď na budúci rok.

Dúfam, že sa vám budú páčiť tieto albumy tak ako nám. Ešte mnoho songov sa do týchto dvoch albumov nevošlo, takže nič by ma nepotešilo viac, ako pridať ešte nejaký ďalší takýto album v budúcnosti.“

V tejto chvíli je ťažké povedať, či kapela skúma nové možnosti alebo iba recykluje minulosť. Samozrejme, každý powermetalový fanúšik si praje plnohodnotný album, ale na nástupcu posledného záseku z roku 2019 s názvom Talviyö si asi ešte trocha počkáme.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←