Na ceste domov zahrá Rozpor aj brazílska Crua

Zdieľať

Ešte pred štartom letnej festivalovej sezóny sa chystá v Šuranoch žánrovo pestrý koncert s titulom Na ceste domov. Tento poetický názov môže niekomu pripomenúť jeden z albumov Deža Ursínyho, ale nečakajte žiadny tribute koncert tomuto muzikantovi. Tu pôjde o čisto UG akciu pre fanúšikov punku, crustu, stoneru či nu metalu a práve rozmanitosť tohto koncertu sľubuje, že každý fanúšik si 27. mája v KD Šurany príde na svoje.

Hlavným ťahúňom večera bude legendárna punková kapela ROZPOR, ktorá na slovenskej scéne pôsobí už viac ako dvadsať rokov. Chalani z Bratislavy po dlhšej albumovej prestávke minulý rok potešili fanúšikov novou doskou Hrubá sila. Môžete sa tešiť na oi punkové peklo a so zaťatými päsťami nad hlavou spievať do rytmu skladieb plných vzbury, ale aj nadhľadu.

Podobne ako Rozpor príde z hlavného mesta aj crustová stálica LUTRA, ktorá vás prevalcuje  poriadnou crustovou rúbanicu v rýchlom „tu-ca-ca tu-ca-ca“ rytme so silným melodickým základom.

HEAD2DOWN je ďalším zvučným menom na súpiske tejto akcie. Kapela hrajúca alternatívny nu metal s rôznymi vplyvmi má už čo-to za sebou a za vyše 15 rokov svojej existencie má na konte nespočetne veľa koncertov a tri dlhohrajúce albumy. Naživo sa môžete tešiť na breakdownmi nabitý set, ktorý v šurianskom kulturáku spôsobí poriadnu hopsanicu.

Súpisku doplní energický punkový spolok CRUA pochádzajúci z ďalekej Brazílie. No a nemôže chýbať ani organizátorská kapela KOCKA CUKRU, ktorá ponúkne žánrovo odlišný setlist, keďže ich produkcia je skôr psychedelicko-stonerového razenia, ale naživo to chlapci vedia poriadne odpáliť a zarúbať pasáže aj v rýchlom tempe.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←