Aj 20. ročník Rocku pod Kameňom prinesie lákavý program

Zdieľať

20. ročník festivalu ROCK POD KAMEŇOM prichádza so špičkovým programom. Od 20. do 22. júla bude pripravený energický hudobný víkend v malebnom prostredí Sninských rybníkov. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na legendy rockovej a metalovej hudby.

Hviezdou festivalu bude KREATOR, zoskupenie, ktoré patrí do tzv. Veľkej štvorky nemeckého trash metalu. Široká hudobná verejnosť  ho považuje za jednu z najdôležitejších thrashmetalových kapiel v histórii tohto žánru. Švédski PAIN, vedení spevákom a multiinštrumentalistom Peterom Tägtgrenom, sú známi svojou jedinečnou zmesou industrial metalu a elektroniky. Sú plní energie a experimentálneho ducha, ktorý zaujme nielen fanúšikov metalovej hudby, ale aj tých, ktorí hľadajú niečo nové a vzrušujúce.  

ME AND THAT MAN je vedľajší projekt Nergala, frontmana poľskej blackmetalovej kapely Behemoth. Prináša temnú, tajomnú a zároveň krehkú atmosféru, ktorá vás prenesie do sveta blues rocku a folku, a príbehy o zlomených srdciach, túžbe a smrti. Táto nezvyčajná kombinácia uchváti a prebudí zmysly.

Silné zastúpenie bude mať aj slovenská a česká scéna. HORKÝŽE SLÍŽE energickým punk rockom a svojskými textami rozpumpujú každé publikum. TOMÁŠ KLUS zasa očarí svojimi poetickými slovami a emotívnym prejavom na pódiu. INEKAFE prinesie svoj dynamický punk rock, na ktorom vyrastala celá generácia. Priaznivci dobrej hudby sa môžu tešiť aj na kapely ALKEHOL, COCOTTE MINUTE, TÖRR, KARPINA, THE NOW, CHECKPOINT, LERA, MOFOKILLER a BREAKING THE TAROT. Tento výber zaručuje pestrú paletu žánrov a štýlov, ktoré uspokoja širokú škálu hudobných vkusov. Jubilejný 20. ročník ponúka niečo pre každého a prinesie nezabudnuteľné zážitky.

Festival nezabudne ani na svoje korene a tradície. Na záver (22. Júla) organizátori pripravili špeciálny program venovaný mestu Snina ako vďaku za dlhoročnú spoluprácu. Počas tohto dňa vystúpia FILIP JANČÍK, ICONITO, RUSNACK´S, ČENDEŠ a domáci FS ŠIŇAVA. Okrem rockovej a metalovej hudby sa tak nielen východniari môžu tešiť aj na folklórne a alternatívne vystúpenia, ktoré zdôrazňujú pestrosť a bohatstvo kultúry našej krajiny.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←